۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 1169
کد خبر: 84327948
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه از شمال آذربایجان غربی

ارومیه- ایرنا- اتمام مطالعات اجرایی آبیاری تحت فشار در اراضی بخش "دشتک" چالدران، حمله ۲ قلاده گرگ به روستا در پلدشت، خرید ۹۰ تبلت برای دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد شوط و توزیع ۳۵۰۰ سبد کالایی در قالب طرح مواسات و همدلی در ماکو از مهمترین اخبار ۲۴ساعت گذشته در شمال آذربایجان غربی است.

فرماندار چالدران روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طرح  آبیاری تحت فشار در اراضی بخش "دشتک" این شهرستان، امسال با مشارکت جهاد کشاورزی و بنیاد علوی اجرایی اجرایی خواهد شد.

حسن محمدزاده با بیان این‌که در قالب این طرح ۷۸۷ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار خواهد گرفت، افزود: این طرح در ۲ فاز  شامل سازه های آبگیر، خط انتقال و اجرای شبکه داخلی مزارع اجرایی خواهد شد.

حمله ۲ قلاده گرگ به روستایی در پلدشت

بخشدار پلدشت در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اثر حمله ۲ قلاده گرگ به گله در یکی از روستاهای شهرستان ۱۵ گوسفند تلف شدند.

محمد اشرف زاده افزود:بر اثر این حمله، ۱۰ گوسفند دیگر نیز زخمی شدند.

وی بیان کرد: بنا به اعلام کارشناسان دامپزشکی میزان خسارت این حادثه، نزدیک به ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

خرید ۹۰ تبلت برای دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد شوط

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شوط در این رابطه به ایرنا گفت: این تبلت‌ها به همت خیّران شهرستان برای دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد خریداری شده است.

محرم آقاپور با بیان اینکه ۴ میلیاردریال توسط خیّرین برای این طرح هزینه شد، افزود: این تبلت‌ها در بین ۹۰ خانوار تحت پوشش برای دانش آموزان کمک و خریداری شد تا ازآموزش مجازی در شبکه شاد استفاده کنند.

توزیع سه هزار و ۵۰۰ سبد کالایی در قالب طرح مواسات و همدلی در ماکو

فرماندار و رییس ستاد مواسات شهرستان ماکو در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: این ستاد، سه هزار و ۵۰۰ سبد کالایی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، منطقه آزاد ماکو، موسسات خیریه،  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جمعیت هلال احمر، انجمن حمایت از زندانیان و مراکز نیکوکاری شهرستان در ماه مبارک رمضان بین اقشار آسیب پذیر و محروم توزیع کرد.

علی محمدی ایروانلو در ادامه با بیان این‌که ارزش ریالی این تعداد سبد کالایی بیش از ۱۴ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال بود، افزود: این کمک‌ها بعد از ماه مبارک رمضان هم ادامه خواهد یافت.

شهرستانهای ماکو، شوط، پلدشت و چالدران از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha