خالد قدومی: همه‌پرسی حق همه فلسطینیان است

تهران- ایرنا- خالد قدومی رئیس دفتر جنبش حماس در تهران با اشاره به اینکه معامله قرن، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، سازش و مذاکرات این‌ها همه صحبت‌های پوچ است و هیچ ارزشی ندارد، تاکید کرد: همه‌پرسی حق همه فلسطینیان است.

به گزارش ایرنا، رئیس دفتر جنبش حماس در تهران چهارشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی به بررسی آخرین تحولات فلسطین پرداخت.

وی با اشاره به اینکه اسماعیل هنیه یکسری عناوین را مطرح کرد و گفت که مقاومت ویژگی‌هایی دارد اول اینکه هماهنگ و تکمیل‌کننده ملت فلسطین است.

وی افزود: ملت فلسطین با هماهنگی و مقاومت امروز یک معادله جدیدی را رقم زده است یعنی این مقاومت و سلاح‌هایی که در غزه است نه فقط برای غزه بلکه برای کل فلسطینیان در سرتاسر سرزمین‌های اشغالی است.

رئیس دفتر جنبش حماس در تهران با اشاره به اینکه ما از ملت فلسطین دفاع می‌کنیم ادامه داد: رژیم صهیونیستی جنایتکار می‌خواست افراطیون و یهودیان را به مسجد القصی بیاورد.

قدومی با بیان اینکه بحران سیاسی برای نتانیاهو پیش آمده است خاطرشان کرد: او می‌خواست آرا و نظرات افراطیون را برای خود جذب کند تا آن‌ها برای تشکیل کابینه کمک کنند، آن‌ها خون خوار و کودک کش هستند.

رئیس دفتر جنبش حماس در تهران گفت: در همه فلسطین هر تجاوزی علیه فلسطین شود مقاومت در خط مقدم دفاع از ملت فلسطین خواهد بود و اجازه نخواهیم داد و نخواهند داد که خون ما را صهیونیست‌ها بریزند.

وی با اشاره به پیشرفت فنی مقاومت افزود: امروز دو پایگاه هوایی ارتش اسرائیل مورد هدف قرار گرفت همچنین خطوط انتقال نفت مورد هدف قرار گرفت، این مقاومت مقاومتی هوشمند و هدفمند است و می‌تواند از ملت خود دفاع کند.

قدومی با اشاره به اینکه ما در مرحله جدیدی هستیم و این مرحله نمی‌تواند دو روایت را در دل خود جا بدهد، افزود: یا باید صحبت از فلسطین و یا صحبت از اسرائیل کرد، سران صهیونیستی هنوز نمی‌خواهند چیزی به اسم فلسطین باشد، ولی ما نمی‌خواهیم چیزی به نام صهیونیست‌ها بماند.

وی با اشاره به اینکه معامله قرن، عادی سازی روابط، سازش و مذاکرات این‌ها همه صحبت‌های پوچ است و هیچ ارزشی ندارد، تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم حتی یک رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین بماند، همه‌پرسی حق همه فلسطینیان است.

رئیس دفتر جنبش حماس در تهران ادامه داد: کدام ادبیات، وجدان و قانون جهانی و کدام مرجعیت قانونی در دنیا وجود دارد که اقدامات این رژیم جعلی را بپذیرد.

او گفت: غربی‌ها در برابر حوادث خونبار فلسطین سکوت کردند، تغییراتی در افکار عمومی و در جامعه بین‌الملل نسبت به رژیم صهیونیستی ظاهر شده است، ما این رژیم را نمی‌خواهیم و اجازه نمی‌دهیم که آن‌ها در سرزمین ما بمانند، ما نمی‌گذاریم عادی سازان سیاست شان را به ما دیکته کنند.

وی در پایان تصریح کرد: انشاء الله آینده بدون هیچ حضوری از صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین خواهد بود، چیزی به نام قدس شرقی و غربی وجود ندارد، فلسطین از بحر تا نهر است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha