مددجویان بهزیستی ابرکوه بیش از هزاربسته معیشتی و غذای گرم دریافت کردند

یزد- ایرنا- رییس اداره بهزیستی شهرستان ابرکوه گفت: در ماه مبارک رمضان معلولان و مددجویان بهزیستی این شهرستان یک هزار و ۷۰ بسته معیشتی و غذای گرم دریافت کردند.

زهره اکرمی عصرچهارشنبه درحاشیه توزیع بسته معیشتی بین مددجویان بهزیستی ابرکوه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۳۵۰ بسته معیشتی هرکدام به ارزش ۷۰۰ هزار تومان بین ۳۵۰ خانوار دارای معلول و مددجویان زیرپوشش این نهاد توزیع شد.
وی  اظهار کرد: درماه مبارک رمضان با کمک خیران بسته های حمایتی شامل گوشت قرمز ، مرغ ، روغن و برنج به ارزش ۹۰ میلیون ریال به ۲۶ نفر از سالمندانی که درمرکز سالمندان قیومی نگهداری می شوند، اهداء شد.
وی مجموع کمک های نقدی  بهزیستی و موسسه ها و مراکز خیریه و کمک خیران را چهار میلیارد ۱۱۰ میلیون ریال بیان کرد و افزود :۷۷۰ پرس غذای گرم در وعده افطاری بین معلولان و مددجویان ابرکوه به ارزش هرکدام ۲۰۰ هزار ریال توزیع شده .
اکرمی اضافه کرد: مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت  ۶۳۶۷۹۵۷۰۶۶۹۸۵۰۴۰ و شماره شبای ۱۰۰۱۰۰۰۰۴۱۷۲۰۳۴۵۴۱۸۲۸۸۱۳ و یا به صورت پرداخت آنلاین از طریق سایتwww.swo.ir/payment واریز کنند.
وی ادامه داد: بر اساس فتوای مراجع تقلید مردم  می توانند زکات فطره و کفاره روزه خود را به بهزیستی که متولی ایتام ، نیازمندان،  معلولان ، سالمندان و همچنین آسیب دیدگان اجتماعی است ،پرداخت کنند.
رییس بهزیستی ابرکوه خاطر نشان کرد: روش های پرداخت فطریه و کفاره روزه را  از طریق سایت بهزیستی استان یزد به نشانی : www.swo.ir/payment  و از طریق کد دستوری ussd :  ۷۲۴۰۱۲۳# و همچنین  از طریق شماره کارت مشارکت های مردمی بهزیستی استان یزد به شماره  ۶۳۶۷۹۵۷۰۶۶۹۸۵۰۴۰ قابل پرداخت است.
اکرمی با بیان اینکه ۷۰ درصد معلولان شهرستان ابرکوه متأهل هستند، ادامه داد: از هزار و ۴۱ معلول شهرستان، ۳۴ درصد دارای معلولیت ذهنی و روانی ، ۲۵ درصد حسی و حرکتی و یک درصد نیز با معلولیت گفتاری و بقیه با سایر معلولیت‌ها روبرو  هستند.
مرکز شهرستان ۵۵  هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha