الجزایر: ملت فلسطین شجاعانه برابر هتک حرمت مسجد الاقصی ایستاده است

تهران – ایرنا- "عبدالمجید تبون" رئیس جمهوری الجزایر چهارشنبه شب در خصوص آخرین وضعیت بحرانی قدس اشغالی گفت که این مردم فلسطین است که در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها و هتک حرمت به حرم مطهر مسجد الاقصی در قدس شریف ایستاده است.

به گزارش ایرنا از رسانه‌های الجزایری، بن تبون که برای تبریک عید سعید فطر سخن می‌گفت، تصریح کرد: در این مناسبت جا دارد که جانفشانی ملت فلسطین را یادآوری کنم که در برابر اشغالگر ایستاده و در این شرایط که صهیونیست‌ها حرمت حرم مطهر اولین قبله مسلمانان در قدس شریف را نگه نمی‌دارند، مقاومت کرده است.

الجزایر پیش از این نیز در بیانیه وزارت امورخارجه خود خواستار اقدام فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای مقابله با جنایت‌های ضد بشری رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و مقدسات آنها شده بود.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح نآرام است.

نیروهای مقاومت اسلامی در غزه نیز به‌ تلافی حملات صهیونیست‌ها به این باریکه، سرزمین‌های اشغالی را با موشک هدف قرار دادند که تعدادی از صهیونیست‌ها کشته و مجروح شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که به دنبال حملات گسترده رژیم صهیونیستی، ۵۶ فلسطینی شهید و ۳۳۵ تن زخمی شدند.

اکثر کشورهای جهان حملات بی‌رحمانه و غیرانسانی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرده و خواهان توقف فوری آن شده‌اند. همچنین در دو روز گذشته ده‌ها تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه و قدس اشغالی برگزار شده است.

رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش برج "الشروق" در مرکز غزه، را هدف سه موشک قرار داد که در نتیجه آن بخشی از ساختمان این برج فروریخته است.

به دنبال این اقدام، گردانهای القسام شاخه نظامی حماس ۱۳۰ موشک روانه شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال غزه کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha