۲۳۰۰میلیارد ریال درپایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی سرمایه‌گذاری شده است

ارومیه- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای توسعه پایانه های مرزی پنجگانه در آذربایجان غربی سرمایه گذاری شده که رقم قابل توجهی در این استان مرزی به شمار می رود.

داریوش امانی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پایانه های مرزی آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان اعتبار در پایانه های مرزی بازرگان ماکو، تمرچین چیرانشهر، سرو ارومیه، صنم بلاغی پلدشت و رازی خوی هزینه شده است.

وی اضافه کرد: ساماندهی پایانه مرزی بازرگان و تکمیل پایانه مرزی سرو از جمله این پروژه های عمرانی را شامل می شود که اعتبارات آن پیش‌ بینی شده است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار کرد: مقرر است وزیر راه و شهرسازی به زودی جهت شرکت در شورای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی کشور با موضوع آغاز طرح مدیریت یکپارچه پایانه های مرزی به صورت پایلوت در پایانه مرزی بازرگان حضور یابد.

امانی ادامه داد: طرح جامع ساخت پایانه مرزی رازی به عنوان یکی از مهم‌ترین مرزهای زمینی کشور در خصوص جابجایی و ترانزیت مسافر محسوب می شود  که جهت سرعت بخشی به کار آمادگی کامل برای رفع مشکلات احتمالی در روند اجرا از جمله موانع اعتباری مورد نیاز هستیم تا این طرح فاخر تا پایان دولت افتتاح شود.

وی بیان کرد: تاکنون ۶۵۰ میلیارد ریال به پیمانکار طرح جامع ساخت پایانه مرزی رازی پرداخت شده و ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز هزینه شده و نزدیک به ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد ریال برای اتمام پروژه پایانه مرزی رازی لازم است.

وی اولویت نخست کاری سازمان راهداری و حمل م‌نقل جاده ای در سال جاری را راههای منتهی به پایانه های مرزی عنوان کرد ‌و گفت: نگهداری از راه‌های موجود نیز دارای اهمیت بالایی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: آذربایجان عربی با وجود پنج مرز رسمی از پتانسیل بالایی در تبادل و حمل و نقل کالا و مسافر با کشورهای همسایه برخوردار بوده که این امر، اهمیت نگهداری از راه های استان را  دوچندان کرده است و براین اساس حدود سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار استانی برای نگهداری از راه‌های استان در نظر گرفته شده بود که ۶۰ درصد آن تخصیص پیدا کرد و امسال نیز این اعتبارات حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

امانی با اشاره به اینکه از سال جاری اعتبارات راه‌های روستایی از طریق اعتبارات استانی پرداخت می شود، اظهار کرد: در حال حاضر سه هزار و  ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی آماده آسفالت در سراسر کشور وجود دارد که آماده سازی آن توسط ماشین آلات ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام شده و به همین مقدار نیز عملیات زیر سازی انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سفر یک روزه به آذربایجان غربی از مراحل ساخت ساختمان جدید پاسگاه پلیس راه ارومیه - سلماس، روکش آسفالت محور ارومیه - سرو، پایانه مرزی سرو،  پالایشگاه قیر شهرستان ارومیه، پایانه مرزی رازی، پل مهلذان و سه راهی ایواوغلی شهرستان خوی بازدید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha