۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۷
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84327745
۰ نفر

برچسب‌ها

کوربین: اشغال فلسطین باید متوقف شود

لندن – ایرنا – رهبر پیشین حزب مخالف دولت انگلیس (کارگر) با اشاره به حوادث اخیر در فلسطین اشغالی و حملات رژیم صهیونیستی به گروه‌های مقاومت تصریح کرد که تنها راه پایان درگیری‌ها توقف اشغال فلسطین است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، جرمی کوربین تظاهرات اعتراضی مردم انگلیس علیه رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد: تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد که نیروهای اسرائیلی به نمازگزاران در مسجدالاقصی حمله می‌کنند و این تکان دهنده است. جان انسان‌های بی‌گناه به دلیل اشغالگری‌ فلسطین از بین رفته است.

وی افزود: مسلما مسیر به جلو این خواهد بود که اشغالگری فلسطین باید متوقف شود. شهرک‌سازی باید پایان یابد و همانطور که ما در مانیفست حزب کارگر اعلام کردیم کشور فلسطین بدون قید شرط توسط دولت انگلیس شناسایی شود.

جرمی کوربین که در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۹ میلادی به دلیل فشارهای لابی صهیونیسم شکست خورد وعده داده بود که در صورت گرفتن سکان دولت، فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت و فروش سلاح به رژیم صهیونیستی را تحریم می‌کند.

او که علاوه بر نمایندگی مجلس، در سازمان‌های مردم نهاد و طرفدار فلسطین فعالیت می‌کند همواره اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و نقض آشکار قوانین بین‌المللی و مانع رسیدن به صلح می‌داند.

ارتش رژیم صهیونیستی در دو روز گذشته نوار غزه را آماج حملات زمینی و هوایی خود قرار داده که موجب ویرانی زیرساخت‌ها و مراکز درمانی این باریکه شده است.

نیروهای مقاومت اسلامی در غزه نیز به‌تلافی حملات صهیونیست‌ها به این باریکه، سرزمین‌های اشغالی توسط صهیونیست ها را با راکت و موشک هدف گرفته‌اند که تعدادی از صهیونیست‌ها در این حملات کشته و مجروح شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که به دنبال حملات گسترده رژیم صهیونیستی، تعداد قربانیان فلسطینی تا ساعت یک بعد از ظهر روز چهارشنبه به ۴۸ شهید و بیش از ۳۰۶ زخمی رسیده است که نشان دهنده میزان جنایات نیروهای اشغالگر است.

اکثر کشورهای جهان حملات بی‌رحمانه و غیرانسانی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرده و خواهان توقف فوری آن شده‌اند. همچنین در دو روز گذشته ده‌ها تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه و قدس اشغالی برگزارشده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha