هزار و ۴۸۷ شهروند آستارا علیه کرونا واکسینه شدند

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا از واکسیناسیون یکهزار و ۴۸۷ نفر در این شهرستان علیه ویروس کرونا خبر داد و از سالمندان بالای ۸۰ سال خواست، فرصت دریافت واکسن را از دست ندهند.

فرید بصیری مقدم روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: بیشتر افراد واکسینه شده، سالمندان و مبتلایان به بیماری ‌های خاص هستند و پس از ایمن سازی سالمندان بالای ۸۰ سال، نوبت افراد بالای ۷۵ سال خواهد رسید.

وی بیان کرد: پایگاه واکسیناسیون کووید ۱۹ در ساختمان بیمارستان قدیم آستارا فعال و در آن تجهیزات پزشکی به ارزش حدود پنج میلیارد ریال راه اندازی شده اما استقبال جامعه هدف از واکسن ضعیف است و در صورت مشارکت مردم ایمنی عمومی افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: قبل از تزریق واکسن، شرح ‌حالی از فرد گرفته می‌ شود و در صورت نبود علائم بیماری و برخورداری از سلامت کامل واکسن زده می‌ شود و طبق ابلاغیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان مادران باردار، افراد دارای علایم کووید ۱۹ و تست‌های PCR مثبت نباید واکسن دریافت کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید بهشتی آستارا بستری هستند و تا کسب نتایج نهایی و ایمنی همگانی در برابر کرونا زمان زیادی باقی است و مردم با شنیدن خبرهای واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی را فراموش نکنند.

شیوع ویروس کرونا در جهان خسارات جانی و مالی برجا گذاشته و با وجود آغاز واکسیناسیون در بسیاری از کشورها، پزشکان و کارشناسان امر، همچنان بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی به عنوان موثرترین راه جلوگیری از شیوع کرونا تاکید می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.    

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha