۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84327722
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ناکارآمدی شورای امنیت با حمایت آمریکا از جنایات اسرائیل

نیویورک- ایرنا- مانع تراشی آمریکا که ناشی از موضع این کشور در قبال رژیم صهیونیستی است، باعث شد شورای امنیت با وجود درخواست جهانی برای اقدام درباره  وضعیت سرزمین‌های اشغالی، نتواند کاری به پیش ببرد.

به گزارش ایرنا، نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که برای دومین بار به منظور بررسی وضعیت تنش در سرزمین‌های اشغالی به درخواست چین، نروژ و تونس به صورت غیرعلنی برگزار شد، باز هم نتوانست برای صدور یک بیانیه ریاستی به توافق برسد.

آمریکا همواره یک مانع جدی برای رسیدن به هرگونه جمع‌بندی حتی برای درخواست ساده از طرف‌ها به منظور کاهش تنش بوده است.

سیمون کاونی وزیر خارجه ایرلند هم در زمان برگزاری این نشست در قالب یادداشت توئیتری مواضع کشورش را اینگونه بیان کرد که ایرلند در شورای امنیت سازمان ملل متحد اکنون خواهان برگزاری یک نشست فوری برای بررسی افزایش خشونت در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و اسرائیل است.

وی افزود: افکارمان با فلسطینیان و اسرائیلی‌هایی است که بار اصلی این موضوع را بر دوش می‌کشند. شهروندان دو طرف سزاوار بهتر از این هستند.

وزیر خارجه ایرلند ادامه داد: شورای امنیت باید درباره این مساله و محکوم کردن خشونت علیه شهروندان توسط همه طرف‌ها سخن بگوید و خواستار آتش‌بس فوری شود. مردم نوار غزه نمی‌توانند جنگ دیگری را تحمل کنند. راکت‌ها از غزه به اسرائیل هم باید متوقف شوند.

کاونی اضافه کرد: حفاظت از شهروندان، به ویژه کودکان، بسیار اهمیت دارد. قوانین بین‌المللی حقوق بشری باید محترم شمرده شوند. از جامعه انسان‌دوستانه که به ارسال کمک‌های لازم در این شرایط ادامه می‌دهند، سپاسگزاریم.

وی خاطرنشان کرد: اکنون زمان تعامل قوی سیاسی است و ما باید اکنون اقدام کنیم.
رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ تاکنون با نادیده گرفتن تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد به اشغالگری خود ادامه داده و با اخراج فلسطینیان از خانه‌های اجدادی خود باعث سیل آوارگان و مهاجران شده است.
علاوه بر آن، جنایت این رژیم علیه شهروندان بی‌گناه فلسطینی و کشته و زخمی کردن هزاران نفر از آنها، جنایت علیه بشریت، پاکسازی قومی و مذهبی محسوب می‌شود که هیچ‌کدام از آنها باعث نشده است ایالات متحده اعم از جمهوری‌خواه یا دموکرات در موضع خود نسبت به حمایت بی‌دریغ از این رژیم اصلاحاتی به عمل آورند و این رژیم را وادار به پاسخگویی سازند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha