ظریف: مردم جهان با دید جدیدی به مسئله فلسطین نگاه می‌کنند

تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه با بیان اینکه شرایط جدیدی در منطقه ایجاد شده است، گفت: امروز مردم جهان با دیدن مقاومت مردم فلسطین و وحشی گری رژیم صهیونیستی با دید جدیدی به مسئله فلسطین نگاه می کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، محمد جواد ظریف در پایان سفر خود به سوریه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این سفر در شرایطی انجام شد که قبلا برنامه‌ریزی شده بود که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در سوریه باشیم و نیاز بود با توجه به اهمیت انتخابات و مراجعه به آرای عمومی و اهمیت ساختارهای قانونی در سوریه این سفر انجام شود.

ظریف اظهار داشت: علاوه بر حمایت از روند صلح و گفت وگوهایی که در چارچوب آستانه بین گروه‌های مختلف سوریه انجام می‌شود، از این که مراحل قانونی کنونی سوریه پیگیری شده و کشور در مسیر چارچوب‌های قانونی قرار بگیرد باید حمایت می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز شرایط جدیدی ایجاد شده و آن تلاش رژیم صهیونیستی برای اخراج مردم فلسطین از اطراف مسجد الاقصی و تهدید اطراف مسجد الاقصی بود و  حرکت‌هایی که در این زمینه صورت گرفت و با مقاومت بسیار سرافراز جوانان، کودکان، زنان و مردان فلسطینی مواجه شد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: در چند روز گذشته از یک طرف وحشی‌گری رژیم صهیونیستی و از یک طرف دیگر مقاومت مردم فلسطین را شاهد بودیم و امروز فرصت خوبی بود با سران گروه‌های مقاومت فلسطین در سوریه دیدار داشته باشم.

ظریف تصریح کرد: دیروز با رهبر حماس گفت وگو داشتیم امروز هم با رهبر جهاد اسلامی صحبت خواهیم داشت و فرصت خوبی بود با رهبران فلسطینی در سوریه صحبت کنیم و این حمایت و همبستگی جهان اسلام با موضع و آرمان فلسطین را نشان دهیم.

وی ادامه داد: امروز مردم جهان از یک سو با دیدن مقاومت مردم فلسطین و از سوی دیگر وحشی‌گری رژیم صهیونیستی، با دید جدیدی به مساله فلسطین نگاه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha