ایراندوست: فوتبال زنان کشور پیشرفت زیادی کرده است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران معتقد است که فوتبال زنان کشور پیشرفت زیادی کرده و باید به این قشر نگاهی برابر و حتی فراتر داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، مریم ایراندوست عصر چهارشنبه در حاشیه اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال زنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون فوتبالیست‌ها در ادوی تدارکاتی برای حضور در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا که در شهریورماه برگزار می‌شود از امروز تمرینات خود را آغاز کردند و بعد از برگزاری ۲ اردوی دیگر، تیم ملی مردادماه برای دیداری تدارکاتی به بلاروس اعزام می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آرشیوی از پخش تلویزیونی و فیلمبرداری از فوتبال زنان در کشور نداریم براساس نظر مربیان تیم ها، بازیکنان را برای تیم ملی دعوت کردیم بطوریکه ۱۰ بازیکن از لیگ برتر، پنج نفر از باشگاه‌های ذوب آهن و ایلام، سه بازیکن از البرز و غیره که جمعا ۶۰ بازیکن هستند انتخاب کردیم و بازیکنان از امروز تمرینات خود را شروع می کنند.

ایراندوست ادامه داد: سعی داریم آرشیوی از بازیکنان تیم ملی تهیه کنیم تا کار برای انتخاب سخت نباشد امیدواریم با فعالیت و تمرین‌های سخت و مفید تیم ملی فوتبال زنان نتایج خوبی را در جام ملت‌های آسیا کسب کند.

وی تصریح کرد: تیم‌های فوتبال زنان ژاپن، استرالیا،چین و کره در سید اول آسیا هستند و ما با تیم های سید سوم یعنی تایلند، ویتنام و میانمار رقابت خواهیم کرد.

ایراندوست با بیان اینکه اردوها بطور منظم در جریان است، گفت: مطالبه فوتبال زنان از فدراسیون ارائه برنامه های بلندمدت و پنج ساله است و برای رسیدن به جایگاه خوب در آسیا کار زیاد و سختی در پیش داریم و نیازمند توجه و حمایت هستیم.

وی افزود: بودجه نیز برای ما مهم است؛ بطور مثال تیم فوتبال زنان در فصل حدود ۵۰۰ میلیون ریال هزینه می‌کند و این مقدار بسیار کم و ناچیز است.

سرمربی تیم فوتبال زنان در مورد حضور یک مرد در مسابقات فوتبال زنان گفت: این موضوع اشکالی ندارد و در مسابقات پدرم و عزیزی خادم ما را همراهی می کنند؛ پدرم به عنوان کمک در کنار من خواهد بود تا در کنار کادر بهترین شرایط را رقم بزنیم. فوتبال مردان قدمت زیادی دارد و مسلما تجربه آنها بیشتر است. 

وی خاطرنشان کرد: براساس صحبت های انجام شده با رییس فدراسیون فوتبال، قول مساعدت حضور تیم ملی فوتبال زنان در ورزشگاه آزادی و رقابت با یک تیم بلژیکی داده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha