حامیان فلسطین در پاکستان پرچم رژیم صهیونیستی را آتش زدند

اسلام‌آباد - ایرنا - تجمع حامیان فلسطین و جبهه مقاومت روز چهارشنبه در پایتخت پاکسـتان برگزار شد و معترضان ضمن محکوم کردن حملات نیروهای اشغالگر صهیونیستی به غزه، پرچم این رژیم جعلی را آتش زدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسوولان گروه نهضت آزادی قدس و سازمان دانشجویان امامیه همراه جمعی از فعالان سیاسی و مدنی امروز با تجمع در مقابل باشگاه خبرنگاران «اسلام‌آباد» بمباران نوار غزه توسط رژیم نامشروع صهیونیستی و تداوم حمله به مردم بی‌دفاع غزه را به شدت محکوم کردند.

معترضان با فریادهای آزادیخواهانه و حمایت از مقاومت فلسطین، شعارهای مرگ بر رژیم صهیونیستی و آمریکا سردادند.

سخنرانان این تجمع اعتراضی، سکوت نهادهای حقوق بشری در قبال اقدامات ضدانسانی اسرائیل نوار غزه به ویژه واکنش ضعیف سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی برای پاسخگو کردن رژیم تل‌آویو را مود سرزنش قرار دادند.

آنان همچنین تبانی برخی از حاکمان عرب منطقه با سردمداران صهیونیستی و اقدام به عادی‌ سازی روابط با این رژیم جعلی را یکی از عوامل افسارگسیخته شدن صهیونیست‌ها و افزایش مشکلات برای ساکنان بیت المقدس عنوان کردند.

معترضان جوان در این تجمع با اعلام همبستگی با ملت فلسطین و تاکید بر یکپارچگی مردم پاکستان برای دفاع از آزادی قدس، از دولت پاکستان خواستند تا با همیاری کشورهای پرنفوذ منطقه و حامیان واقعی مردم فلسطین جبهه مشترکی علیه رژیم اشغالگر قدس تشکیل دهد.

شرکت کنندگان همچنین پرچم‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا را به آتش کشیده و با برافراشتن پرچم فلسطین شعارهایی در حمایت از جبهه ‌مقاومت سردادند.

پاکستان قرار است برای اعلام حمایت از مردم فلسطین و محکومیت اقدامات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی روز جمعه (۲۴ اردیبهشت) همزمان با عید سعید فطر را به عنوان «روز فلسطین» برگزار کند.

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان نیز امروز در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: من نخست وزیر پاکستان هستم و ما (شانه به شانه) در کنار غزه و فلسطین هستیم.

وزارت امور خارجه پاکستان شب گذشته با صدور بیانیه‌ای، تداوم حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه را به شدت محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست تا جلوی اقدامات تجاوزگرانه و زورگویانه اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین را بگیرد.

رهبران سیاسی پاکستان از جمله روسای احزاب جماعت اسلامی، جمعیت علمای اسلام، مسلم لیگ نواز، حزب مردم و مجلس وحدت مسلمین نیز طی پیام‌های ضمن اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین، اقدام فوری از جامعه جهانی به ویژه جهان اسلام برای جلوگیری از تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه و توقف کشتار مردم فلسطین را خواستار شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha