پایانه صادراتی در گچساران ایجاد می‌شود

گچساران - ایرنا -معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ایجاد پایانه صادراتی در شهرستان گچساران تدوین و در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری استان تصویب شده است.

امیر تیمور موسویان روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح برای انجام مطالعات بیشتر به سازمان توسعه تجارت ایران ارسال شده است.

وی بیان کرد:طرح پایانه صادراتی گچساران پس از انجام مراحل مقدماتی با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سرمایه گذار این طرح مشخص شده است.

موسویان ابراز داشت: با توجه به اینکه گچساران در محل اتصال استان های فارس، خوزستان، بوشهر و در نزدیکی بنادر جنوب کشور قرار دارد ظرفیت های لازم برای ایجاد پایانه صادراتی را دارد.

وی تاکید کرد: در صورت ایجاد چنین زیرساختی امکان راه اندازی طرح های صنایع تبدیلی و نگهداری تولیدات کشاورزی به ویژه مرکبات و سیب در استان فراهم خواهد شد.

موسویان عنوان کرد: بازار یابی ، صادرات،اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار تولیدات استان کهگیلویه و بویراحمد از مزایای راه اندازی پایانه صادراتی در گچساران است.

وی با اشاره به تصویب  طرح منطقه ویزه اقتصادی گچساران در مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ایجاد پایانه صادراتی یکی از زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان نیز محسوب می شود.

موسویان اضافه کرد: براساس قانون در مناطق ویژه اقتصادی مشوق های خوبی برای جذب سرمایه گذاران پیش بینی شده است که می تواند به ایجاد فرصت های شغلی جدید کمک کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha