۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۰
کد خبرنگار: 5200
کد خبر: 84327572
۱ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: افزایش بهای گاز صنوف رباط کریم منتفی است

تهران - ایرنا- فرماندار رباط کریم: با توجه به ایجاد بیش از ۱۱ هزار شغل جدید در واحدهای صنعتی و بازکردن گره از مشکلات صنعتگران، افزایش بهای مصرفی گاز صنعت رباط‌کریم فعلآ اجرا نمی‌شود.

به گزارش ایرنا، نظام ملکشاهی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: راه اندازی دوباره کارخانه های تولیدی و صنعتی، اشتغالزایی و باز کردن گره از مشکلات صنعتگران و پیگیری تا حصول نتیجه وظیفه تمامی مسئولان شهرستان است.

وی افزود: رفع موانع تولید و مانع زدایی، شناخت موانع اشتغال و اشتغالزایی در سالی که مزین به نام "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی" ها است در الویت مسئولان باشد.  

فرماندار رباط کریم بااشاره به اشتغالزایی ۱۵۰۰ نفر در اراضی ۱۸ هکتاری صنعتی شهر پرند عنوان کرد: با شناسایی موانع عدم تولید و اشتغال اراضی ۱۸ هکتاری صنعتی شهر پرند که هشت سال در حال خاک خوردن بود، جلسه ای اقتصادی در بیست و هشتم اسفند ماه سال گذشته برای گره گشایی از مشکل ۳۰ کارخانه مستقر در این اراضی برگزار شد.

وی ادامه داد: با پیگیری های لازم در فروردین ماه فعالیت این صنایع، توسط بخش خصوصی با اعتباری سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی بدون دریافت ریالی از دولت و یا طلب کمکی به منصه ظهور رسید و اکنون زمینه اشتغالزایی هزار و ۵۰۰ نفر در شهرستان در این منطقه فراهم شده است.

ملکشاهی درباره اشتغالزایی در شهرک های صنعتی کاظم آباد و زواره ای در راستای توسعه شهرک نیز افزود: موضوع توسعه شهرک صنعتی کاظم آباد در کارگروه زیربنایی استانداری مطرح و مجوز تعیین محدوده و حریم اخذ شد و اکنون در حال گذران کار مطالعاتی است.  

وی ادامه داد: در شهرک زواره ای مجوز ۸۰ قطعه زمین در داخل محدوده از جهاد کشاورزی اخذ شده که متعلق به بنیاد شهید است که بنا بر این است در این زمین ها کارخانه های صنعتی افتتاح شود.

فرماندار وارمین گفت:‌ با راه اندازی این کارخانه ها قرار است برای ایثارگران و فرزندان آنان اشتغال ایجاد کنیم که چشم انداز ما فراهم کند ۱۰ هزار شغل پایدار است.

وی با اشاره به اجرایی نشدن هزینه تعرفه گاز برای اصناف اظهار کرد: افزایش تعرفه گاز برای شهرک های صنعتی ابلاغ شده که مشمول ۴ هزار و ۵۰۰ کارخانه صنعتی می شود. که این افزایش برای صنعتگران در نظر گرفته نشده است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha