۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۲
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 84327570
۱ نفر

برچسب‌ها

کرونا ۳۸ میلیارد ریال به دفاتر خدمات مسافرتی قم خسارت زد

قم – ایرنا - معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با بیان اینکه ۷۰ درصد از نیروهای شاغل در دفاتر خدمات مسافرتی قم با شیوع کرونا و تعطیلی های اعمال شده بیکار شدند گفت: کرونا ۳۸ میلیارد ریال به دفاتر خدمات مسافرتی قم خسارت وارد کرده است.

به‌گزارش روز چهارشنبه روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم، مهدی نصر افزود: کرونا علاوه بر تحمیل بیکاری گسترده شاغلان در دفاتر خدمات مسافرتی قم منجر به آسیب‌های اقتصادی سنگین به صنعت گردشگری قم شده است.

وی ادامه داد: نیروهایی که مشاغل خود را از دست داده‌اند، امیدوار هستند تا با واکسیناسیون کرونا و بازگشت امنیت سلامت به شغل قبلی خود بازگردند.

وی افزود: با پرداخت تسهیلات می‌توان از تعطیلی گسترده دفاتر خدمات مسافرتی جلوگیری کرد در غیر این صورت با احتساب خسارات وارد شده باید در نظر داشت که ۵۰ درصد از دفاتر استان ورشکست خواهند شد.

۱۰۳ واحد از تأسیسات گردشگری قم استانداردسازی می شود

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم نیز در گفت و گویی اظهار کرد: استانداردسازی ۱۰۳ واحد از تأسیسات گردشگری قم شامل ۴۴ هتل و هتل‌آپارتمان، ۳۲ مهمانپذیر، ۱۱ سفره‌خانه‌سنتی و ۱۶ واحد پذیرایی استان در حال انجام است.

علیرضا ارجمندی افزود: از این تعداد گواهینامه ۴۷ واحد صادر، ۴۵ واحد در مرحله رفع مغایرت و ۱۱ واحد نیز در مرحله بازدید اولیه قرار دارد.

وی با بیان این‌که استانداردسازی خدمات گردشگری از ملزومات صنعت گردشگری محسوب می‌شود ادامه داد: همیشه بهترین امکانات و کامل‌ترین خدمات در رضایت‌مندی میهمانان و گردشگران نقش مهمی دارد.

وی گفت: مدیران تأسیسات گردشگری باید با عاملان تطبیق استانداردسازی و برای ارزیابی خدمات و اخذ گواهی‌نامه استاندارد همکاری لازم را داشته باشند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha