تحقق ۹۸.۶ درصدی بودجه سال ۹۹

تهران- ایرنا- بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، عملکرد منابع عمومی دولت در سال ۱۳۹۹ نسبت به مصوب آن، ۹۸.۶ درصد تحقق پیدا کرده که در مقایسه با سال ۱۳۹۸ حدود ۳۷.۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان برنامه و بودجه، بر اساس آمار منتشر شده از این نهاد درآمد دولت در سال ۹۹ حدود ۵۶۳ هزار میلیارد تومان و هزینه ۵۶۲ هزار میلیارد تومان بوده که حاکی از ۷۱۹ میلیارد تومان تراز مثبت است.

بر اساس این گزارش سال ۱۳۹۹ برخلاف فشارهای اقتصادی و سیاسی، میزان تحقق منابع عمومی دولت به ویژه در بخش حاصل از صادرات نفت خام معادل ۹۸.۶ درصد بودجه بود.

ثبت تراز مثبت ۷۱۹ میلیارد تومانی برخلاف این فشارها در حالی صورت گرفت که سازمان برنامه و بودجه کشور، نه تنها یارانه‌ها و حقوق و مزایای کارکنان را بدون تاخیر پرداخت کرد، بلکه اقدام به اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان، رتبه‌بندی فرهنگیان و پرداخت معوقات ایثارگران و فوق‌العاده ویژه کادر درمان کرد.

هزینه‌های جاری دولت در سال گذشته تنها ۳۳ درصد و هزینه‌های عمرانی ۶۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، در ۱۷ آذرماه سال ۹۹ «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رییس جمهوری، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان را به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد که پس از فراز و نشیب های فراوان و اصلاح تصویب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha