تمهیدات امنیتی لازم برای همه مراحل انتخابات پیش‌بینی شده است

تهران - ایرنا - معاون امنیتی و انتظامی و رییس ستاد امنیت انتخابات کشور گفت: برای همه مراحل انتخابات از حیث امنیتی پیش‌بینی‌های لازم انجام و برنامه‌هایی تهیه شده است.

به گزارش ایرنا، حسین ذوالفقاری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از تالار وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در امنیت کامل در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: ثبت نام به زودی تمام می شود و وارد مرحله بعدی انتخابات می‌شویم. در حوزه تامین امنیت هم ‌برنامه هایی تنظیم شده است تا فرایند ثبت نام با امنیت و آرامش کامل برگزار شود.

رییس ستاد امنیت انتخابات کشور با بیان اینکه برای همه مراحل انتخابات از حیث امنیتی پیش بینی‌های لازم انجام و برنامه‌هایی تهیه شده است، گفت: در مرحله اخذ رای با توجه به افزایش شعب اخذ رای، فقط ۲۵۰ هزار نفر نیرو در زمان برگزاری انتخابات مستقیم برای حراست از شعب اخذ رای به کار گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر آن از مرزهای کشور تا نقاط مختلف باید تامین امنیت شود و برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه انجام و هماهنگی‌های کامل در سطح ملی و استان‌ها اعمال شده است.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: مردم و شعبه‌ها برای دادن رای با توجه به پروتکل های آماده شده بدانند که مشکلی برای مشارکت نخواهد بود و نگرانی بابت بیماری نخواهیم داشت.

رییس ستاد امنیت انتخابات در پاسخ به ایرنا درباره اطلس امنیتی گفت: اطلس امنیتی به طور کامل آماده شده و این اطلس با گذشته بسیار متفاوت است. همه دستگاه‌های اطلاعاتی کشور، اطلاعاتی که در حوزه‌های مختلف کشور داشتند در این اطلس گنجانده شد و یک اطلس مشترک تهیه شده، ضمن اینکه این اطلس به طور مستمر به روز رسانی می شود.

وی اضافه کرد: جلسات ستاد امنیت انتخابات و کمیته‌های مرتبط به طور مرتب برگزار می‌شود.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha