پس از ۲۰ سال اراضی متعلق به بنیاد مستضعفان در ورامین تعیین تکلیف شد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: پس از گذشت ۲۰ سال، وضعیت اراضی متعلق به بنیاد مستضعفان در شمال شهرستان ورامین تعیین تکلیف شد و زمینه مناسب برای گسترش شهر از سمت شمال مرکز شهرستان فراهم گردید.

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه مشترک با مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان تهران که در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد اظهار داشت: حدود ۹۰ هکتار از اراضی متعلق به بنیاد مستضعفان در شمال مرکز شهرستان واقع شده که از این میزان، حدود ۵۰ هکتار در حوزه سیاسی شهرستان ورامین واقع شده و تعیین تکلیف آن، حدود ۲۰ سال به درازا کشیده شده است.

وی افزود: این اراضی در شمال مرکز شهرستان ورامین واقع شده که عدم تعیین تکلیف آن باعث شده بود تا امکان گسترش شهر از سمت شمال میسر نشود.

فرماندار ورامین اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد تا بنیاد مستضعفان کروکی ثبتی، مساحت و حدود این اراضی را در اختیار شهرداری قرار دهد تا کارشناسان این اراضی را بر روی طرح تفضیلی شهر جانمایی و وضعیت قرار گرفتن آن را در محدوده، حریم و یا خارج از حوزه شهرستان را مشخص کنند.

کاغذلو گفت: در این جلسه، توافق‌نامه‌ای میان شهرستان ورامین و بنیاد مستضعفان منقعد شد که در آن، کلیه اراضی متعلق به بنیاد مستضعفان که در حوزه سیاسی شهرستان ورامین واقع شده، تعیین تکلیف و پس از طی مراحل قانونی از جمله مصوبه شورای اسلامی ورامین، کمیسیون ماده ۵، شورای عالی شهرساز و معماری و شورای راهبردی سازمان اموال واملاک بنیاد مستضعفان، سهم شهرداری و بنیاد مستضعفان از این اراضی مشخص می‌شود.

فرماندار ورامین اظهار داشت: با اخذ مجوزهای لازم و تعیین سهم شهرداری و بنیاد مستضعفان، سند مالکیت به نام شهرداری منتقل می‌شود تا زمینه رشد و توسعه شهر پس از ۲۰ سال فراهم شود.

ورامین با دو بخش مرکزی و جوادآباد و با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha