ملک‌زاده: مستقل آمده‌ام و به همه احترام می‌گذارم

تهران- ایرنا- محمدشریف ملک‌زاده رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برای ثبت‌نام هیچ هماهنگی با آقای احمدی‌نژاد نداشتم. به عنوان شخصیت مستقل آمده‌ام و به همه احترام می‌گذارم.

به گزارش ایرنا، محمدشریف ملک‌زاده روز چهارشنبه در حاشیه دومین روز نام نویسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تالار وزارت کشور در جمع خبرنگاران درباره انگیزه خود برای حضور در عرصه انتخابات گفت: برنامه من پایان دادن به شعار است زیرا در طول این  ۴۲ سال ما فقط شعار دادیم و عملگرایی زیادی نداشتیم.

وی افزود: انشاءالله بتوانیم با حل مشکلات معیشتی و اقتصادی، مردم‌سالاری را جایگزین قبیله‌سالاری کنیم و نقطه امیدی را در دل مردم بیاوریم. امروز مشکلات معیشتی به خصوص اقشار کم درآمد جامعه را تهدید کرده و این یکی از مشکلات اساسی است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

ملک‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا با نامزد خاصی ائتلاف می‌کنید یا خیر، گفت: به هیچ عنوان چنین کاری را انجام نمی‌دهم. من کار خودم را انجام می‌دهم و به صورت مستقل هم آمده‌ام.

وی درباره سابقه اجرایی خود عنوان کرد: من در گذشته به عنوان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده‌ام.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پاسخ به این سوال که آیا تایید صلاحیت می‌شود یا خیر تصریح کرد: همه شرایطی را که شورای نگهبان اعلام کرده است استعلام‌ها و تاییدیه‌های آن از مراجع ذیصلاح و ذیربط آمده و هیچ‌گونه مشکلی در این خصوص ندارم.

ملک‌زاده در پاسخ به این سوال که به نظر شما رقابت اصلی میان چه کسانی است، گفت: به اعتقاد من رقابت میان همه کسانی که به صحنه آمده‌اند، وجود دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا امسال همه کابینه آقای احمدی نژاد برای ثبت نام مراجعه کرده‌اند؟ گفت: این را باید از خودشان سوال کنید و به عنوان شخصیت مستقل آمده‌ام و به همه احترام می‌گذارم.

 ملک زاده درباره برنامه خود برای ایجاد نشاط اجتماعی گفت: تنها راه نشاط اجتماعی رسیدگی به معیشت مردم و حوزه اقتصادی است. ما در طول این سال‌ها می‌بینیم که وضعیت اقتصادی مردم نه تنها خوب نشده، بلکه بدتر هم شده است. کشوری می‌تواند از افسردگی خارج شود که وضعیت معیشتی مردم آن درست شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برنامه ایرانگردی و جذب گردشگر بر رونق اقتصادی کشور تاثیرگذار است؟ اظهار کرد: شغل اصلی من گردشگری بوده و در زمان آقای احمدی‌نژاد معاون رئیس جمهوری در سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری بودم. با توجه به اینکه ما در ۳۱ استان کشور جاذبه‌های منحصر به فردی در حوزه ابنیه‌های تاریخی، میراث طبیعی و دیگر حوزه‌ها داریم، کم و کسری در این حوزه نداریم.

رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه مشکل ما در گردشگری مدیریت دانش است، گفت: در  حوزه گردشگری از افرادی استفاده می‌شود که بخش خصوصی آنها را قبول ندارد در حالی که گردشگری می‌توانست با برنامه‌ریزی‌های صحیحی که انجام می‌گیرد فرصت طلایی برای معیشت و توسعه اقتصادی مردم باشد و مشکل اشتغال مردم را حل کند.

ملک‌زاده در پاسخ به این سوال که نظرتان درباره نامزدی آقای احمدی‌نژاد چیست، گفت: این سوال را باید از خود ایشان بپرسید. من به صورت مستقل آمده‌ام. هر کسی که برای ثبت‌نام مراجعه می‌کند حتما صلاحیت‌هایی را در خود دیده است.

وی ادامه داد: انتخابات ۱۴۰۰ انتخابات عجیب و اساسی خواهد بود و منتظر یک اتفاق بزرگ در انتخابات باشید. من این را امروز عنوان کردم که شما بدانید یک موفقیت و یک چهره جدیدی در انتخابات ۱۴۰۰ خواهد آمد و این را مطمئن باشید.

برای ثبت‌نام هیچ هماهنگی با آقای احمدی‌نژاد نداشتم

ملک‌زاده در پاسخ به این سوال که امروز تعداد زیادی از اعضای دولت آقای احمدی نژاد برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کرده‌اند آیا هماهنگی خاصی در این خصوص صورت گرفته است، گفت: من به عنوان عضوی از کابینه رییس جمهور سابق امروز برای ثبت‌نام به اینجا آمده‌ام هیچ هماهنگی با ایشان و با هیچ‌ شخصی دیگری انجام نداده‌ام.

ملک‌زاده درباره برنامه خود درخصوص هنرمندان کشور تصریح کرد: هنر و جایگاه هنرمندان جایگاه بسیار مهمی است هنرمندان باید همواره در کنار مردم باشند. هنرمندان باید باعث آرامش روح و خاطر مردم باشند.

وی ادامه داد: ما هنرمندانی داریم که نه تنها در کنار مردم نیستند بلکه به مردم آرامش هم نمی‌دهند. برخی‌ها اسم هنرمند را روی خود گذاشتند اما نمی توانند به عنوان الگو و ویترین در جامعه الگوسازی کنند.البته ما هنرمندان بسیار خوبی هم در کشور داریم که اسمشان، نگاهشان و رفتارشان و شیوه برخوردشان الگو سازی فرهنگی در داخل کشور است.

بر اساس اعلام «سید اسماعیل موسوی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور در نخستین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری تعداد ۵۷ نفر از داوطلبان به وزارت کشور مراجعه کردند. به گفته موسوی تعدادی از پرونده‌ها نقص مدرک داشتند که فرصت مجددی به داوطلبان داده شد تا پایان دوره ثبت نام مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: عملیات ثبت نام به مدت چهار روز دیگر انجام خواهد شد و در نهایت در روز ۲۵ اردیبهشت ماه به پایان خواهد رسید.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha