۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 5193
کد خبر: 84327380
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از یک هزار نفر به اعضای همیاران طبیعت زنجان پیوستند

زنجان - ایرنا - کارشناس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی منابع طبیعی استان زنجان گفت: هم اکنون در مجموع از کل دوست‌داران طبیعت پنج هزارو ۸۳۰ نفر همیار طبیعت هستند که یک هزارو ۱۳۰ نفر از آنها طی ۲ سال اخیر، در سامانه همیار طبیعت ثبت نام کرده‌اند.

سیروس جوادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همیار طبیعت انسان شریفی است که از سر احساس مسئولیت، نسبت به نعمت‌های الهی، با انگیزه معنوی، با علاقه‌مندی به طبیعت و به صورت داوطلبانه در سامانه همیاران طبیعت ثبت نام می‌کند.

وی اظهار داشت: همیاران طبیعت حافظان منابع طبیعی هستند و داوطلبانه، به عضویت این سازمان، در می‌آیند تا با ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و اطلاع رسانی تخریب و آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع، سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری را در راستای حفاظت، احیا و بهره برداری اصولی و بهینه از منابع طبیعی یاری کنند.   

جوادی با اشاره به اینکه در ۲ سال اخیر تعداد یک هزارو ۱۳۰ نفر در سامانه همیار طبیعت در گروه های همیار طبیعت محافظ (افتخاری)، همیار طبیعت مروج(افتخاری) و همیار طبیعت مروج دانش آموز(افتخاری) ثبت نام کرده‌اند، افزود: تعداد چهار هزار و ۷۰۰ نفر در سالهای قبل به عضویت طرح همیار طبیعت در آمده‌اند که در حال حاضر، در مجموع از کل دوست‌داران طبیعت، پنج هزار و ۸۳۰ نفر همیار طبیعت هستند.

کارشناس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی منابع طبیعی استان تاکید کرد: همیاران طبیعت مشاهده هرگونه تخریب و آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع را به شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹ مرکز امداد جنگل و مرتع اعلام می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha