۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 84327251
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ زندانی جرایم غیرعمد در ارومیه آزاد شدند

ارومیه- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان، جشن گلریزان به وقت افطار در نقاط مختلف استان برگزار و در این راستا ۱۱ زندانی جرایم غیرعمد در ارومیه آزاد شدند.

علی اکبر گروسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تامین یک میلیارد ریال وجوه محکومیت زندانیان توسط خیرین، این افراد آزاد شدند و امید است با مشارکت بیشتر مردم شاهد آزادی تعداد بیشتری از محکومان باشیم.

وی ادامه داد: آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در ماه ضیافت الهی برکت کار را صد چندان می‌کند چرا که بازگشت زندانی به آغوش خانواده شادی و خوشحالی توصیف ناپذیری هم برای خانواده زندانی و هم خیرین خدا دوست به همراه دارد.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: این سنت حسنه اسلامی سالهاست در کشور به راه افتاده و جلوه های الهی و معنوی و نوعدوستی انسان در معرض دید همگان قرار دارد.

گروسی با اشاره به اهمیت کاهش جمعیت کیفری زندانها در سند تحول قوه قضائیه اظهار داشت: در این سند متعالی نگاه ویژه به بحث کاستن از تعداد زندانیان با استفاده از راهکارها وتاسیسات قانونی شده است.

به گزارش ایرنا، ستاد دیه طی ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۹ و با هدف آزادی زندانیانی که جرایم آنان قتل غیرعمد (شبه عمد و خطایی)، صدور چک بلامحل غیرکلاهبرداری، دیه سوانح رانندگی و ترک انفاق و پرداخت نشدن مهریه است، در سطح کشور تشکیل شد.
اداره‌کل زندان‌های آذربایجان‌غربی نیز همزمان با تشکیل سازمان زندان‌های کشور در سال ۱۳۶۴ و تبدیل آن از شورای سرپرستی به سازمان زندان‌ها، در استان آذربایجان‌غربی تشکیل شد.
اداره‌کل زندان‌های آذربایجان‌غربی دارای سه بازداشتگاه موقت در شهرستان‌های ارومیه، اشنویه و سردشت و هشت اداره زندان در شهرستان‌های ماکو، سلماس، خوی، ارومیه، مهاباد، نقده، میاندوآب و بوکان، مجمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی (زارعان خوی)، مرکز اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان ارومیه (زندان باز) و یک کانون اصلاح و تربیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha