برپایی تظاهرات بی‌سابقه علیه جنایات رژیم صهیونیستی در آمریکا و انگلیس

تهران- ایرنا- نماینده جنبش حماس از برپایی تظاهرات بی‌سابقه علیه رژیم صهیونیستی و اقدامات این رژیم در کشتار فلسطینیان در کشورهای آمریکا، انگلیس و استرالیا خبر داد.

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا، خالد القدومی امروز (چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت) در نشست بررسی حوادث اخیر بیت المقدس و شکل گیری معادله جدید در فلسطین گفت: دیشب تظاهراتی در آمریکا، (شهر نیویورک) انگلیس و استرالیا علیه جرایم صهیونیستی برپا شد.

وی افزود: اگرچه شدت درگیری امروز در غزه کمتر از درگیری های سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ است، نتایج این درگیری کنونی عمیق تر به سمت نتایج راهبردی علیه رژیم صهیونیستی پیش می رود.
القدومی با اشاره به اقدامات نیروی مقاومت در حمله به دو پایگاه هوایی رژیم صهیونیستی افزود: این موضوع نشان از توانایی نیروهای مقاومت دارد و امروز مقاومت در غزه از انسجام کامل بین عناصر مردمی و ارتش برخوردار است. مفهوم عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی امروز شکست خورده است و این رژیم سربار اخلاقی در میان دولتهای اروپایی است. چون اروپا که از دموکراسی دم می زند حالا نمی تواند  پاسخ منطقی و اخلاقی درباره جنایت های رژیم صهیونیستی بدهد.

وی افزود: مفاهیمی که امروز بیان می شود مانند این که غزه پیروز است و دشمن شکست خورده حکایت از پیروزی فلسطین دارد. چون شرایط مقاومت نسبت به گذشته بهتر شده و از طرف دیگر رژیم صهیونیستی منزوی شده است.
خالد القدومی با اشاره به دلایل جدید راهبردی جبهه مقاومت گفت: هدف اصلی جبهه مقاومان و مردم فلسطین در صحنه مسجد الاقصی، ممانعت از ورود شهرک نشینان صهیونیست و ارتش غاصب به این مسجد است و از دهم ماه مبارک رمضان تا امروز جبهه مقاومت اجازه نداده حتی یک شهرک نشین وارد مسجد الاقصی شود و از طرف دیگر تعداد سربازان این رژیم به دلیل فشار مقاومت کاهش یافته است. 
وی از پیروزی جبهه مقاومت در سه محور سخن گفت و افزود: جبهه مقاومت یک قاعده درگیری جدید پی ریزی کردند. سلاح مقاومت در غزه و مقاومت نظامی غزه به همه فلسطینی ها تعلق دارد و این جبهه آمادگی کامل دارد تا از همه مردم فلسطین حمایت کند و بر همین اساس دیروز شاهد فرود موشک های مقاومت در تل آویو و برخی شهرهای رژیم صهیونیستی بودیم.
نماینده جنبش حماس ادامه داد: امروز در نبرد تقابل بین روایت ظالم و مظلوم فلسطینی پیشرفت به نفع مقاومت و مردم مظلوم فلسطین است. روایت مظلومان فلسطین در جهان پذیرفته شده و عناصر جدید در صحنه مقابله با دشمن صهیونیستی ایجاد شده است. وضعیت کنونی مقاومت در فلسطین از نظر مفاهیم نیز در مقام پیروزی است. نتایج راهبردی این مسیر نیازمند آن است که در سطح امت اسلام و عرب به سمت وحدت بیشتر و با برنامه مشترک بیشتر با دشمن مشترک اسلام یعنی رژیم صهیونیستی مقابله کنیم.

جبهه مقاومت ابتکار عمل را در دست دارد
حسین رویوران کارشناس مسائل منطقه گفت: شلیک ۷۰ موشک به سمت شهرهای رژیم صهیونیستی نشان می دهد که گنبد آهنین به خوبی از سوی جبهه مقاومت بررسی شده و رهگیری موشک ها از سوی اسراییل به پایین ترین رقم رسیده و این موضوع نشان می دهد مقاومت با برنامه ریزی دقیق این کار را کرده است. 
وی افزود: شلیک این موشک ها به طور همزمان به سوی عسقلان، حیفا و سایر شهرهای رژیم صهیونیستی در یک منطقه بسیار گسترده نشان از پیشرفت موشکی و دقت هدف گیری دارد به گونه ای که دشمن را غافلگیر کرده به گونه ای که مسئولان رژیم صهیونیستی در ساعت های اولیه دست و پای خود را گم کردند و فرودگاه بن گوریون را بستند.
رویوران ادامه داد: جبهه مقاومت نشان داد که ابتکار عمل را در دست دارد و به جایی رسیده که حاضر است شروع کننده باشد و این موضوعی بی سابقه است. چون حتی حزب الله که قبل از جبهه مقاومت در فلسطین کار را شروع کرده، به این نقطه نرسیده بود ولی جبهه مقاومت رسیده است. 
وی اضافه کرد: از طرف دیگر می بینیم قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی به طور کامل در مقابل مقاومت رنگ باخته و نه گنبد آهنین توانست کاری کند و نه توانستند مانع سقوط موشک ها شوند. 
رویوران ادامه داد: حضور همزمان تیم سیاسی در کنار عوامل مقاومت مانند سخنرانی اسماعیل هنیئه رئیس دفتر سیاسی حماس نشان از آمادگی و هماهنگی بخش سیاسی و نظامی دارد.
وی حمله رژیم صهیونیستی به غزه را نشانه ضعف نامگذاری در عملیات خود دانست و گفت: این رژیم همیشه در حملات خود تهاجمی بود ولی اکنون به حالت تدافعی درآمده است به گونه ای که نام عملیات خود را نگهبان دیوار گذاشته است. یعنی حملات مقاومت باعث شده ذهنیت و نامگذاری عملیات اسراییل را تحت تاثیر قرار دهد. 
این کارشناس مسائل منطقه حمله اسراییل به ساختمان جوهره را برای ساکت کردن رسانه ها در انتقال تصویر جنایت رژیم صهیونیستی علیه فلسطین دانست و گفت: در این ساختمان بسیاری از رسانه ها و خبرگزاری ها حضور داشتند.
 

انتقاد از سکوت شورای امنیت
وی از سکوت سازمان های بین المللی به ویژه شورای امنیت انتقاد کرد و گفت: شورای امنیت در میثاق سازمان ملل وظیفه حفظ امنیت بین المللی و جلوگیری از تنش را دارد ولی در سه روز اخیر چیزی جز سکوت ندیدیم و بر همین اساس معتقدیم شورای امنیت تحت تاثیر قدرت های غربی است.

 بزرگترین سرمایه مقاومت در فلسطین
این کارشناس مسائل منطقه از وحدت به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه های مقاومت در فلسطین یاد کرد و گفت: یک تحلیلگر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که جبهه مقاومت دو جبهه داخلی و موشکی را باز کرده است. اسراییل شب گذشته ناچار شد سه گردان خود را جابجا کند و این مساله یعنی رژیم صهیونیستی دچار مشکل شده و عقب نشینی نیروها نشان از ضعف این رژیم دارد.
وی تاکید کرد: مسجد الاقصی بی صاحب نیست و نگهبانانی دارد که در فاصله ۳۰ تا ۴۰ کیلومتری این مسجد هستند. ما معتقدیم قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی کاهش پیدا کرده و قدرت آتش مقاومت گسترش یافته است. 
رویوران افزود: یکپارچگی جهان اسلام در کنار جامعه فلسطینی هر چند در شرایط کرونایی با محدودیت هایی روبرو است ولی باید صدای جهان اسلام شنیده شود که از طریق فضای مجازی می توان این یکپارچگی را انعکاس داد. 


جهان اسلام مدیون مقاومت است
کارشناس مسائل منطقه ادامه داد: امروز جهان اسلام مدیون جبهه مقاومت است که به نام اینها می جنگند. باید به آنها دست مریزاد بگویند و آنچه طی سه روز گذشته در فلسطین اتفاق افتاده باعث شده تا رژیم صهیونیستی نتواند این درگیری را ادامه دهد. چون شرایط کنونی با دوران ۲۰۱۵ که جبهه مقاومت ۵۱ روز مقاومت کرد، بسیار متفاوت است و این جبهه توانسته معادلات جدیدی را ترسیم کند که به زیان اسراییل است ومی تواند شرایط جدیدی را در جهت آزادسازی فلسطین و مسجد الاقصی بوجود آورد.

به گزارش ایرنا، نظامیان صهیونیست در هفته‌های اخیر ضمن تلاش برای کوچاندن اجباری ساکنان منطقه شیخ جراح، مسجدالاقصی که محل تجمع و عبادت روزه داران و نمازگزاران بود این منطقه را محاصره و با حمله به نمازگزاران شماری از آنان را زخمی و برخی دیگر را بازداشت کردند. همین امر آتش خشم زیر خاکستر ملت مظلوم فلسطین را برانگیخت که حالا دامن رژیم صهیونیستی را به طور بی سابقه ای گرفته است.

کشورهای منطقه همچون ایران، عربستان، کویت، اردن، مصر، عمان و قطر جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کرده و اتحادیه عرب نیز خواستار توقف حملات علیه ملت فلسطین شد. 

رژیم صهیونیستی در حملات ۴۸ ساعت گذشته خود بیش از ۳۰ تن را شهید کرده که ۱۳ کودک و ۲ زن در میان شهدا دیده می شوند. جنگنده های این رژیم به ادارات دولتی و شرکت های خصوصی و همچنین مناطق مسکونی حمله می کنند.

در حملات نظامیان صهیونیست به نمازگزاران مسجدالاقصی حدود ۳۰۰ نفر زخمی شدند. همچنین وزارت بهداشت فلسطین از زخمی شدن بیش از ۷۰۰ نفر طی دو روز گذشته خبر داد که مجموع مجروحان را به بیش از یکهزار نفر می رساند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha