استعلام از محیط‌زیست برای استقرار در شهرک‌های صنعتی لغو شد

تهران- ایرنا- معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت اعلام کرد: صدور مجوز ساخت، توسعه، تغییر خط تولید، تغییر محل واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی در مرحله استقرار در داخل شهرک‌های و نواحی صنعتی که تحت نظارت سازمان حفاظت محیط‌زیست رده‌بندی شده‌اند، مستلزم اخذ استعلام از این سازمان نیست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در راستای تسهیل در روند صدور مجوز واحدهای تولیدی، با پیگیری‌های وزارت صنعت و حمایت هیات مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب‌وکار، سازمان حفاظت محیط‌زیست مکلف به اصلاح ماده ۳ ضوابط استقرار واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی شد.

معاونت طرح و برنامه این وزارتخانه در ابلاغیه‌ای بر اساس مصوبه‌های چهل و هفتمین نشست هیات مقررات‌زدایی و بهبود فضای کسب‌وکار، اعلام‌کرد: صدور مجوز ساخت، توسعه، تغییر خط تولید، تغییر محل واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی در مرحله استقرار در داخل شهرک‌های و نواحی صنعتی که تحت نظارت سازمان حفاظت محیط‌زیست زون‌بندی و رده‌بندی شده‌اند، مستلزم اخذ استعلام از این سازمان نیست.

بر این اساس،  وزارت صنعت مکلف است درباره محصولاتی که تعیین رده نشده‌اند، از سازمان حفاظت محیط‌زیست استعلام کند و سازمان مزبور پس از رده‌بندی محصول، به استعلام مربوطه پاسخ دهد.

ابلاغیه مذکور توسط معاون طرح و برنامه وزارت صنعت به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور ارسال و ابلاغ شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از متولیان حوزه تولید، در راستای انجام مسوولیت‌های خود، تحقق شعار "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" را به‌صورت جدی‌تر در دستور کار قرار داده و در همین راستا اقدام به تدوین و ارائه یک بسته پیشنهادی در سه سطح وزارتخانه، دولت و مجلس شورای اسلامی کرده که بهبود فضای کسب و کار یکی از موضوعات اصلی در این بسته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha