۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۹
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 84327118
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‌ها آذربایجان‌غربی را فرامی‌گیرد

ارومیه-ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش های رگباری از روز پنجشنبه استان را فرا می گیرد.

مهدی صابری روز  چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نقشه های پیش بینی و پیش یابی بیانگر عبور امواج ناپایدار از استان در روزهای پنجشنبه و جمعه است و انتظار می رود در ساعتهای بعد از ظهر رگبارهای پراکنده، رعد و برق و وزش باد رخ دهد.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجه بارندگی ها در مرکز و شمال استان است، اضافه کرد: دماهای استان ثابت خواهد بود و در هفته آینده بارشی در نقشه ها مشاهده نمی شود.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چالدران با دمای مثبت چهار درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین و بوکان با ۲۹ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین شهر استان بود و دمای مرکز استان نیز بین هشت و ۲۲ درجه سانتی گراد گزلرش شد.

صابری افزود: روز گذشته بیشترین سرعت وزش باد از اشنویه با ۶۰ کیلومتر برساعت گزارش شد و نقده و مهاباد نیز وزش باد با سرعت ۵۵ کیلومتر برساعت را گزارش کردند.

به گزارش ایرنا میزان بارش‌ها در استان از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر امسال) تاکنون ۲۴۶ میلی‌متر ثبت شده درحالی‌که میزان بارش در مدت مشابه درازمدت ۲۶۲ میلی متراست.

متوسط بارش در سال آبی گذشته بیش از ۴۰۰ میلی‌متر بود که امسال رسیدن به این رقم بسیار دور از انتظار به نظر می رسد.

متوسط بارش در آذربایجان غربی بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلی‌متر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha