سه خبر کوتاه از چالدران در شمال آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- تخصیص ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه روستاهای فاقد دهیاری، برگزاری کارگاه آموزشی به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر و راه اندازی مدرسه اینترنتی بومی در چالدران از جمله مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته شهرستان چالدران در شمال آذربایجان غربی است.

فرماندار چالدران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در کمیته برنامه ریزی شهرستان اعتباری به میزان ۴۰میلیارد ریال برای توسعه و عمران روستاهای فاقد دهیاری و عشایری تخصیص یافت.

حسن محمدزاده افزود: این میزان اعتبار در بخش تامین آب شرب روستایی، بهبود عبور و مرور معابر عمومی روستاها و اجرای طرح‌های عمران عشایری هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه توجه به روستاها و رسیدگی به مشکلات و مسائل روستانشینان از جمله برنامه‌های اولویت دار فرمانداری شهرستان است، اضافه کرد: به زودی  فعالیت اجرایی طرح‌های عمرانی در این روستاها با نظارت مستقیم بخشداران آغاز خواهد شد.

فرماندار چالدران بر استفاده از ظرفیت بنیاد علوی در شهرستان در راستای مشارکت در طرح‌های محرومیت زدایی در روستاهای فاقد دهیاری چالدران تاکید کرد و افزود: به منظور فعالیت بیشتر و گسترده‌تر در این مناطق، انتظار می‌رود بنیاد علوی  نیز به‌صورت مشارکتی در ساخت این طرح‌ها با جدیت بیشتر با دستگاههای اجرایی شهرستان  همکاری های لازم را انجام دهد.

کارگاه آموزشی به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر در چالدران برگزار شد

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالدران نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: به مناسبت فرا رسیدن ۱۸ اردیبهشت روز جهانی پرندگان مهاجر، دانش آموزان دبستان شهید صادقی اقدم این شهرستان از طریق شبکه آموزشی شاد با نقش و اهمیت پرندگان مهاجر بر محیط زیست آشنا شدند.

حجت آذریار ادامه داد: دراین دوره آموزشی ضمن معرفی پرندگان مهاجر، موضوعاتی درخصوص نحوه مهاجرت پرندگان به تالاب های کشور، زیستگاه های آبی، عواملی که پرندگان مهاجر را درمعرض خطر قرار می دهند و راهکارهای حفاظت از این گنجینه های طبیعی به صورت ساده و علمی ارائه شد.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی و بحران بیماری کرونا و همچنین وجود محدودیت ها، امکان برگزاری کارگاه های آموزش حضوری و تجمعی وجود ندارد و به همین دلیل با تعامل انجام شده با اداره آموزش و پرورش این شهرستان دوره های آموزشی زیست محیطی از طریق شبکه آموزشی شاد برای دانش آموزان ارائه می شود.

راه اندازی مدرسه اینترنتی بومی در چالدران

با حضور امام جمعه و جمعی از مسوولان چالدران این مدرسه اینترنتی بومی در این شهرستان راه اندازی شد.

رییس اداره آموزش و پرورش چالدران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مدرسه با هدف ارائه آموزش کتب درسی دانش آموزان اول تا ششم مقطع ابتدایی به صورت الکترونیکی توسط بخش خصوصی در این شهرستان راه اندازی شده است.

جواد قصاب زاده با بیان این‌که در این مدرسه الکترونیکی آموزش کتب درسی به ۳ زبان فارسی، آذری و کردی ارائه خواهد شد، افزود:  کتب درسی دانش آموزان به صورت آنلاین تدریس می شود و پس  از تدریس نیز آموزشهای لازم و محتوای دروس، ضبط و  تکثیر و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

شهرستان‌ چالدران یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha