انعقاد دومین قرارداد واگذاری تصفیه‌خانه فاضلاب کشور در مشهد

مشهد- ایرنا- دومین پیمان مشارکت در مدیریت، راهبری و نگهداری بلندمدت تصفیه‌خانه فاضلاب به بخش خصوصی در کشور، توسط شرکت آب و فاضلاب مشهد برای تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۵ مشهد (خین عرب) در بازه زمانی ٢٠ ساله بسته شد.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب روز چهارشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی با نشست انعقاد این قرارداد اظهار کرد: شرکت های پیشرو همواره بنیان‌گذار ایده‌هایی هستند که سایر شرکت ها در آینده از آن بهره خواهند برد و شرکت آب و فاضلاب مشهد نیز از جمله شرکت های پیشرو در حوزه های پشتیبانی فنی و تخصصی است.  

حمیدرضا کشفی افزود: با واگذاری بلندمدت این تصفیه خانه به بخش خصوصی، مسیر برای اجرای فعالیت های مشابه در دیگر استان ها گشوده می شود.  

معاون راهبری و نظارت بـر بهره بـرداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب خاطرنشان کرد: برای این گونه پروژه ها آینده خوبی متصور است و در آینده نزدیک قرارداد بسیاری دیگر از پروژه های صنعت آب و فاضلاب نیز به همین شکل منعقد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: این قـرارداد با هدف افزایش بهره وری و ارتقای کیفیت، استفاده بهینه از تجهیزات، مدیریت هزینه ها و پایداری بهره برداری بسته شده است.

حسین اسماعیلیان با تشکر از همراهی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در طراحی و تهیه اسناد قرارداد مذکور افزود: این دومین قرارداد مشارکت مدیریت، راهبری و نگهداری بلندمدت تصفیه خانه فاضلاب در سطح کشور است.

وی ادامه داد: نخستین قرارداد نیز توسط شرکت آب و فاضلاب مشهد و برای واگذاری تصفیه خانه شماره ۴ مشهد (التیمور) در تابستان پارسال امضا شده بود.

 وی ابراز امیدواری کرد: در سال های آینده شاهد توسعه کمی و کیفی تصفیه خانه های فاضلاب در شهر مشهد و ارتقای بهره وری باشیم.  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد افزود: ایجاد مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب خین عرب از طریق فاینانس خارجی، بهره برداری بلندمدت بخشی از شبکه جمع آوری فاضلاب به طول ۹۰۰ کیلومتر، اجرای بخشی از پروژه های تصفیه خانه فاضلاب و تامین آب مشهد با مدل مدیریت پساب، بهره برداری بلندمدت از تاسیسات انتقال آب سد دوستی و تامین منابع مالی از سایر طرق ممکن همچون بانک های توسعه ای، فاینانس داخلی و خارجی، اعتبارات ماده ۵۶ تبصره های قانونی برای ایجاد توازن در تاسیسات آب و فاضلاب از جمله مهمترین طرح های در دست پیگیری این شرکت است.

در پایان این آیین سند قرارداد ۲۰ ساله مشارکت راهبری و بهره‌برداری بلندمدت تصفیه خانه فاضلاب خین عرب به امضای مدیران عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد و شرکت نیلاب صنعت البرز رسید.   

در مشهد پنج تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت اسمی ۲۶۳ هزار مترمکعب در شبانه روز ساخته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha