۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۹
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84326932
۰ نفر

برچسب‌ها

کوبا و آرژانتین حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطین را محکوم کردند

تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه کوبا حملات بی‌رحمانه رژیم صهیونیست علیه مردم مظلوم فلسطین را به شدت محکوم کرد. وزیر امور خارجه آرژانتین نیز ضمن ابراز نگرانی از وخیم‌تر شدن درگیری‌ها، توسل به اقدامات زورگویانه علیه غیرنظامیان فلسطینی را مورد انتقاد شدید قرار داد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری کوبا، «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا در صفحه توئیتر خود، حملات ددمنشانه اسرائیل علیه ملت فلسطین را که تحت حمایت آمریکا از جنایات وحشیانه صهیونیست ها انجام می شود محکوم کرد.

وزارت امور خارجه آرژانتین نیز ضمن نگرانی از وخیم‌تر شدن اوضاع درگیری، حملات اسرائیل و توسل به اقدامات زورگویانه علیه غیرنظامیان فلسطینی را محکوم کرد.

«فلیپه سولا» وزیر امور خارجه آرژانتین، توسل عوامل امنیتی اسرائیلی به اقدامات زورگویانه بی رویه در برابر اعتراضات به حق فلسطینیان بخاطر آواره کردن آنها از خانه هایشان در محله شیخ جراح و سیلوان را مورد انتقاد شدید قرار داد.

دولت مکزیک نیز با ابراز تاسف از بدتر شدن اوضاع درگیری در فلسطین، خواستار توقف اقداماتی شد که زندگی مردم را به خطر می اندازد.

مقامات شیلی نیز در بیانیه ای رسمی، بر لزوم کنار گذاشتن تحرکات نظامی و اتخاذ اقدامات و گفت و گوهای لازم برای کاهش حملات و خشونت ها تاکید کردند.

نوار غزه که در آن حدود دو میلیون فلسطینی در ۱۵ سال گذشته تحت محاصره اسرائیل از دریافت مواد غذایی، سوخت و تجهیزات پزشکی محروم شده بودند، از دو شب گذشته هدف بمباران شدید هوایی از سوی رژیم غاصب صهیونیست قرار گرفت که منجر به شهادت ۳۵ فلسطینی ازجمله ۹ کودک شد.  با تشدید حملات، ۵  نفر نیز در اسرائیل به هلاکت رسیده اند.  

علاوه بر این، در بیت المقدس شرقی حداقل ۵۰۰ فلسطینی در تظاهرات علیه هتک حرمت به مسجدالاقصی از سوی اسرائیل، در نتیجه سرکوب ددمنشانه صهیونیستها زخمی شده اند.

وزارت امور خارجه فلسطین طی بیانیه ای از دادگاه کیفری بین المللی خواستار تسریع در تحقیقات خود درباره جنایات جنگی اسرائیل علیه مردم غیرنظامی نوار غزه و کرانه باختری شد.

این در حالی است که به رغم محکومیت های جهانی علیه حرکات ظالمانه اسرائیل در برابر ملت مظلوم فلسطین، وزارت دفاع رژیم اشغالگر قدس با هدف تشدید حملات جنایتکارانه خود دستور الحاق ۵۰۰۰ نیروی جنگی ذخیره خود را به جریان درگیری ها صادر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha