تکمیل فرایند شهریه مدارس غیردولتی خراسان‌ جنوبی تا پایان اردیبهشت

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۱۰۴ مدرسه و ۴۴۰ مرکز پیش دبستانی غیردولتی موظف به تکمیل فرایند شهریه برای سال تحصیلی جدید تا پایان اردیبهشت امسال هستند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی روز چهارشنبه با اشاره به برگزاری کارگاه توجیهی دستورالعمل شهریه مدارس و مراکز غیردولتی برای سال تحصیلی جدید افزود: این کارگاه توجیهی به صورت مجازی و با حضور کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان‌ها برگزار شد.

وی اظهار داشت: مطابق ماده (۱۵) قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، الگوی تعیین شهریه مدارس و الگوی تعیین شهریه مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی با توجه به هفت عامل دوره تحصیلی، سطح آموزشی و پرورشی، برنامه سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیکی و تجهیزات، شرایط منطقه‌ای و نرخ تورم رسمی کشور توسط شورای سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی تهیه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به قابل اجرا بودن این الگو پس از تایید وزیر آموزش و پرورش گفت: مطابق ماده (۱۶) موسسان مدارس و مراکز غیردولتی موظفند با توجه به الگوی تعیین شهریه مدارس و مراکز یادشده، میزان شهریه سالیانه را برای بررسی و تصویب به شورای شهریه در آموزش و پرورش شهرستان‌ها پیشنهاد کنند تا به تایید شورای نظارت استان برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۴۴ مدرسه و مرکز پیش دبستانی مستقل در فضاهای مازاد دولتی مشغول فعالیت هستند افزود: این مدارس و مراکز تا پایان اردیبهشت سال جاری فرصت دارند فرایند شهریه را تکمیل کنند لذا به جهت جلوگیری از تضییع حقوق موسسان، کارکنان، دانش‌آموزان و اولیا، این کارگاه به صورت مجازی برگزار شد.

۱۷۶ هزار دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه استان خراسان جنوبی با ۱۰ هزار کلاس درس تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha