۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84326916
۰ نفر

برچسب‌ها

ناوگان آتش‌نشانی در کرمان رونمایی شد

کرمان - ایرنا - ۶ دستگاه خودروی امداد و نجات سبک و سنگین و ۲ دستگاه موتورسیکلت اطفای حریق و نجات آتش‌نشانی، در هفته ۴۶ از پویش افتتاح شهرداری کرمان و در آستانه عید سعید فطر، رونمایی و همچنین یک ایستگاه کلنگ زنی شد.

به گزارش ایرنا، شهردار کرمان شامگاه سه‌شنبه در آیین رونمایی از ناوگان بازسازی و تجهیزشده آتش‌نشانی و کلنگ‌زنی ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی کرمان، با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری سعی شد به تمامی حوزه‌ها توجه شود، افزود: توجه به حوزه آتش‌نشانی و امدادرسانی، از موارد زیرساختی و از اولویت‌های حساس و نخست شهرداری در این دوره بوده است. 

سیدمهران عالم‌زاده با اشاره به اهمیت امدادرسانی به‌موقع آتش‌نشانی که با جان و مال مردم سروکار دارد، ادامه داد: ساخت ۲ ایستگاه جدید آتش‌نشانی و بازسازی ایستگاه‌های فرسوده را در برنامه گذاشتیم تا زمان رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه، به حداقل برسد. 

وی با بیان اینکه بازسازی ایستگاه شماره یک، حدود ۳.۵ میلیارد تومان هزینه در بردارد، خاطرنشان کرد: امروز و در چهل‌وششمین هفته از پویش افتتاح شهرداری از سه دستگاه خودروی اطفای حریق، یک دستگاه خودروی سنگین پشتیبانی اطفای حریق، ۲ دستگاه خودروی سبک امدادونجات و ۲ دستگاه موتورسیکلت اطفای حریق و نجات درمجموع به ارزش ۸.۵ میلیارد تومان رونمایی و به مجموعۀ آتش‌نشانی کرمان اضافه شد.

شهردار کرمان یادآور شد: تنها دغدغه من که هنوز برطرف نشده، نیاز آتش‌نشانی کرمان به نردبان بلندمرتبه برای حوادث مربوط به ساختمان‌های بلندمرتبه است که امیدواریم با مساعدت وزارت کشور تأمین شود.

عالم‌زاده با اشاره به ضرورت خرید نردبان بلندمرتبه برای آتش‌نشانی مراکز استان‌ها، افزود: اعلام آمادگی کرده‌ایم که در صورت مساعدت وزارت کشور در پرداخت هزینۀ خرید نردبان بلندمرتبه، بخشی از هزینۀ آن را هم شهرداری کرمان بدهد. 

وی بیان داشت: اعتماد عمومی به مجموعه آتش‌نشانی بالاست؛ چراکه مردم از نزدیک شاهد خدمات نیروهای آتش‌نشانی و جان‌فشانی‌های این عزیزان هستند.

هزینه ۸۴ میلیارد ریال برای بازسازی و تجهیز ناوگان آتش‌نشانی

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان نیز گفت: با توجه به گستردگی شهر کرمان و بافت متفاوت نقاط مختلف آن، باید تجهیزات و امکانات متناسب با هر منطقه وجود داشته باشد تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

رضا میرزایی افزود: به همین منظور، ۲ دستگاه موتورسیکلت مجهز به تجهیزات اطفای حریق نیز خریداری و به ناوگان آتش‌نشانی کرمان اضافه شده است.

وی با اشاره به هزینه بالای تجهیزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی و خدمات ایمنی گفت: خوشبختانه در این دوره از مدیریت شهری، تجهیزات و ماشین‌آلات سازمان آتش‌نشانی به میزان قابل‌توجهی، نوسازی و به‌سازی شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: مبلغ ۸۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای بازسازی و تجهیز ناوگان آتش‌نشانی هزینه شده است.

میرزایی با اشاره به زلزله‌خیز بودن کرمان و لزوم بهره‌مندی از ساختمان‌های مقاوم،‌ گفت: ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی کرمان نیز بعد از سال‌ها، تخریب و با استانداردهای لازم بازسازی می‌شود.

وی بیان کرد: ساخت و بازسازی ایستگاه‌های آتش‌نشانی دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha