توزیع ۹ هزار بسته غذایی در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خراسان جنوبی گفت: در ادامه پنجمین مرحله رزمایش همدلی و احسان که از اسفند سال گذشته در این استان آغاز شد، ۹ هزار بسته غذایی دیگر در حال توزیع است.

سید مجتبی موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بسته‌ها در آستانه عید سعید فطر بین افراد آسیب‌دیده از کرونا و نیازمندان که از طریق گروه‌های جهادی و کانون‌های مساجد، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها در استان شناسایی شده‌اند، توزیع می‌شود.

وی گفت: پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به نیازمندان و محرومان و نیز آسیب‌دیدگان از کرونا، رزمایش همدلی و احسان را طی پنج مرحله در استان خراسان جنوبی اجرا کردیم.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خراسان جنوبی اظهار داشت: همچنین در ماه رمضان امسال ۳۰ هزار پرس غذای گرم توسط این ستاد طبخ و بین نیازمندان توزیع شده است.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون نیز ۲۳۰ هزار پرس غذای گرم طبخ و بین نیازمندان توزیع شده است.

موسوی گفت: بیش از ۱۲۰ هزار بسته معیشتی در پنج مرحله رزمایش همدلی و احسان به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در استان خراسان جنوبی توزیع کرده‌ایم و در این مدت ۲۳ هزار بسته بهداشتی به ارزش ۸۰۰ میلیون تومان و ۲۶۰ هزار ماسک نیز توزیع شد.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در خراسان جنوبی ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد به ۵۰۰ نفر از کسبه آسیب‌دیده از کرونا پرداخت شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خراسان جنوبی گفت: در مجموع سال گذشته توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خراسان جنوبی ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد و در سال جاری نیز پرداخت ۱۸۰ میلیارد تومان ابلاغ شده است.

وی عنوان کرد: این ستاد در همه ادوار در زمینه آبادانی و پیشرفت کشور قدم برداشته و امروز هم با تامین بسته‌های معیشتی و بهداشتی و توزیع مناسب و رایگان ماسک به مقابله با این ویروس برخاسته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha