پایگاههای بهزیستی زنجان آماده دریافت زکات فطریه زنجانی‌ها است

زنجان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده، ۱۹۱ پایگاه و ۴۳۲ صندوق برای جمع‌آوری زکات فطره به صورت مشترک با کمیته امداد امام خمینی (ره) در این استان مستقر می‌شود.

محمد محمدی قیداری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس تمامی مراکز و پایگاه‌های بهزیستی آماده دریافت زکات فطریه هستند.

وی اضافه کرد:  ۵۹ صندوق ثابت، ۳۴ صندوق سیار و حدود ۱۰ موسسه خیریه که از بهزیستی استان مجوز دریافت کرده اند، در کنار بهزیستی و با استقرار صندوق نسبت به دریافت فطریه اعلام آمادگی کرده اند و هم استانی ها می توانند باتوجه به مجوز قانونی این موسسات با اطمینان زکات فطره خودرا پرداخت کنند.

این مسوول ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کووید- ۱۹، برنامه ریزی بهزیستی استان در زمینه  جذب زکات فطره بصورت الکترونیکی بوده و  به همین منظور مردم مومن و خیر استان می توانند زکات خود را علاوه بر روش‌ حضوری  از طریق شماره حساب ۲۱۰۰۹۱۴۳۴۵۲۴۱۱۱ نزد بانک توسعه تعاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان و یا به شماره کارت مجازی ۵۰۲۹۰۸۱۰۱۰۳۲۱۸۰۶ واریزکنند.

وی اظهار داشت: طی ماه رمضان امسال نیز بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی و ۷۸۵بسته بهداشتی به همت خیرین در بین مددجویان بهزیستی استان توزیع شد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: این در حالی است مردم خیرو نیکوکار این استان در ماه مبارک رمضان بیش از یک میلیارد تومان بصورت نقدی به بهزیستی کمک کردند که نوعدوستی  انان حکایت دارد.

وی خاطرنشان کرد: جلب و جذب مشارکت های مردمی در رفع مشکلات مددجویان و معلولین نقش بسزایی داشته و تمامی نذورات نقدی و غیرنقدی اهدایی از سوی خیرین بین نیازمندان، سالمندان، ایتام و دیگر مددجویان در اسرع وقت توزیع خواهد شد.

گفتنی است  در زمان حاضر بیش از ۲۹ هزار خانوار زنجانی از خدمات مددکاری وسایر خدمات بهزیستی بهره مند بوده که۷۵ مددکارحوزه امور اجتماعی و ۵۵ مدد کار درحوزه توانبخشی و پیشگیری با دانش فنی و تخصصی خود در عرصه های مختلف مشغول خدمت رسانی به جامعه هدف بهزیستی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha