۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۹
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 84326803
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱۴ خانه هلال احمر در آذربایجان‌غربی فعال است

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر ۲۱۴ خانه هلال احمر با هدف خدمات رسانی به مردم و تقویت تاب آوری و پایداری جوامع محلی در استان فعالیت می کنند.

امیر جعفرزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۱۳۷ خانه در سال ۹۹ افتتاح و در مجموع ۵۵۶ نفر داوطلب جذب این خانه‌ها شده‌اند.

وی ادامه داد: ۱۳۳ دوره آموزشی نیز توسط خانه‌های هلال احمر در آذربایجان‌غربی برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: توسعه و تقویت شبکه دسترسی خدمات داوطلبانه با استفاده از توان مردم از طریق گسترش خانه‌های هلال و آموزش و توانمند سازی مردم منطقه در مواجهه با مخاطرات و بحران‌ها و فعالیت‌های بشردوستانه و فرهنگی از اهداف خانه‌های هلال احمر است.

جعفرزاده بیان کرد: سوانح چندسال اخیر از جهت گستردگی حوزه جغرافیایی نشان داد که بدون مشارکت جوامع محلی، اجرای مأموریت‌ها برای جمعیت هلال احمر با سختی همراه است.

وی اضافه کرد: در این راستا «خانه های هلال» ایده ارزشمندی برای تسهیل در خدمت رسانی به مردم و تقویت تاب آوری و پایداری جوامع محلی است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر چهار هزار و ۶۲۴ نفر امدادگر و عضو امداد و نجات جمعیت هلال احمر در استان هستند که در قالب هزار و ۱۵۳ تیم در سوانح و حوادث به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha