کرونای هندی و آفریقایی اردستان را تهدید می‌کند

کاشان - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: کرونای آفریقای جنوبی و هندی به شدت این شهرستان را با توجه به وضعیت جغرافیایی و همجواری با استان‌های درگیر کرونای جهش‌یافته تهدید می‌کند.

حسن ذبیحی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تغییر وضعیت‌ها شکننده است و همچنان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: نگرانی‌های ما از تعطیلات ایام عید فطر و هجوم افراد غیرساکن به منطقه است.

به گفته وی، اردستان یک شهرستان مسافرپذیر است و در تعطیلات مسافران غیرساکن بسیاری با استقرار در منطقه به نوعی کرونا را با خود به شهرستان می‌آورند و مشکل آن تا مدت‌ها در این خطه باقی می‌ماند.

مدیر شبکه‌ بهداشت و درمان اردستان تصریح کرد: بسیاری از افراد غیرساکن با توجه به اعلام محدودیت‌ها، از روزهای قبل وارد شهرستان شده‌اند که به طور حتم ناقل بیماری هستند و به افراد بومی هشدار داده می‌شود که از این افراد دور شوند.

وی گفت: از افراد غیرساکن درخواست می‌شود تا اطلاع بعدی به اردستان سفر نکنند و مردم بومی منطقه نیز از حضور در اجتماع اجتناب کنند تا شهرستان درگیر موج پنجم کرونا نشود.

شمار مبتلایان کرونا در اردستان از ۲۴۰۰ نفر گذشت

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: شمار مبتلایان کرونا در شهرستان‌به ۲ هزار و ۴۵۴ نفررسید.

ذبیحی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی بیماری سه بیمار کووید ۱۹ در شهرستان شناسایی شدند و مجموع مبتلایان به کرونا در شهرستان به ۲ هزار و ۴۵۴ نفر رسید.

وی افزود: تاکنون ۲ هزار و ۳۱۰ بیمار بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده‌اند و هشت هزار و ۴۰۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در شهرستان انجام شده است.

به گفته وی، بیمارستان شهید بهشتی اردستان در ۲۴ ساعت گذشته پذیرش جدید بستری نداشت و شمار افراد بستری در این بیمارستان ۶ نفر است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان اضافه کرد: اردستان در ۲۴ ساعت گذشته جانباخته مبتلا به کرونا نداشت.

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha