۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۳
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84326718
۰ نفر

برچسب‌ها

شناسایی گونه هندی ویروس جهش یافته کرونا در فرانسه

تهران- ایرنا- وزارت بهداشت فرانسه از شناسایی نخستین مورد ابتلا به نوع هندی ویروس جهش یافته کرونا در منطقه او-دو-فرانس خبر داد. بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، این نوع ویروس کرونا به دلیل «جهش مضاعف» آن به مراتب از دیگر گونه ها مسری تر است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوفیگارو، نوع هندی ویروس جهش یافته کرونا قلمرو خود را به تدریج در کشورهای اروپایی گسترش می دهد، پس از انگلستان، بلژیک، سوئیس و ایتالیا اکنون مقامات بهداشتی فرانسه اعلام کردند نخستین مورد ابتلا به نوع هندی ویروس جهش یافته کرونا (B.۱.۶۱۷) در یک مرد هندی در منطقه او-دو-فرانس گزارش شده است.

این روزنامه فرانسوی افزود: این نوع ویروس جهش یافته کرونا که برای نخستین بار در ماه اکتبر (مهر/آبان) سال گذشته (۲۰۲۰) شناسایی شد، دیگر کشورهای جهان را درنوردید.

سازمان جهانی بهداشت نیز از شناسایی نوع هندی ویروس جهش یافته کرونا (B.۱.۶۱۷) در ۴۴ کشور جهان خبر داده است.

بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده، روزانه نزدیک به چهار هزار نفر در هند جان خود را در اثر این نوع ویروس جهش یافته کرونا از دست می دهند.

لوفیگارو تصریح کرد: بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، انگلستان پس از هند بیشترین میران ابتلا به نوع هندی ویروس جهش یافته کرونا را ثبت کرده است.

مدیر فنی سازمان بهداشت جهانی در زمینه بیماری کووید-۱۹ گفت: این سازمان ویروس کرونای هندی را که سه بار جهش یافته و بسیار مسری است، از «نوع نگران کننده» این ویروس طبقه بندی کرده و این موضوع نشان می دهد که ویروس کرونای هندی اکنون به تهدیدی علیه سلامت جهان تبدیل شده است.

وی افزود: نوع جهش یافته ویروس موسوم به B.۱.۶۱۷ در مطالعات اولیه نشان داده که بسیار آسانتر از نوع اولیه این ویروس منتقل می شود و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این نوع از ویروس می تواند برخی از سازوکارهای محافظتی واکسن ها را دور بزند، هر چند که هنوز واکسن ها موثر قلمداد می شوند.

فرانسه با بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ مورد ابتلا به کووید-۱۹ و بیش از ۱۰۶ هزار نفر جانباخته ناشی از آن در جایگاه چهارم جهان و رتبه نخست اروپا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha