۱۲ هزار پرس غذای گرم بین خانواده‌های زندانیان خراسان شمالی توزیع شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی خراسان شمالی گفت: در ماه مبارک رمضان ۱۲ هزار پرس غذای گرم بین خانواده‌های زندانیان این استان در ۱۶ شب توزیع شد.

عبدالرحیم گرجی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع این کمک ها ۱۰ هزار پرس در بین خانواده زندانیان بجنورد و مابقی مربوط به شهرستان های اسفراین، شیروان و مانه سملقان توزیع شد.

وی با بیان اینکه خانواده های نیازمند توسط مددکاران انجمن حمایت از زندانیان استان شناسایی شده افزود: خیران، کارکنان دستگاه های قضایی استان، اصناف در این طرح مشارکت کردند.

وی اظهار داشت: این غذاها در آشپزخانه زندان های استان طبخ و توسط کارکنان و خانواده های آنان بسته بندی و در بین خانواده های نیازمند توزیع شد.

مدیرکل زندان و اقدامات تامینی خراسان شمالی از برگزاری مراسم اعتکاف در زندان های استان  نیز خبر داد .

وی هدف از برگزاری مراسم و محافل معنوی در زندان ها را فرصتی برای تقرب الهی و تزکیه نفس مددجویان دانست و افزود: شماری از مددجویان از این فرصت ارزشمند استفاده کردند.

گرجی، دعوت از اساتید و مبلغان برای سخنرانی، توزیع بسته های فرهنگی، تلاوت کلام الله مجید ، پخش کلیپ های اخلاقی و مذهبی و همچنین پذیرایی به صورت ویژه را از اهم برنامه های این ایام در زندان های استان دانست.

هم اینک حدود هزار و ۴۰۰ مددجو در زندان‌های خراسان شمالی تحمل حبس می‌کنند که ۳ درصد آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

در هر یک از شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha