حوزه سینمای آذربایجان‌شرقی با اعتماد به جوانان بالنده می‌شود

تبریز - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: مسیر بالندگی حوزه فیلم و سینمای استان با اعتماد به جوانان فعال در این عرصه و بهره‌مندی از تجارب پیشکسوتان این حوزه هموارتر می‌شود.

سیدقاسم ناظمی شامگاه یکشنبه در نشستی با اعضای هیات مدیره انجمن سینماگران استان با اشاره به لزوم بهره گیری از انگیزه و توان جوانان در پیشبرد اهداف انجمن، افزود: وجود پتانسیل های قوی در حوزه فیلم و سینما در این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و برای فعالیت قدرتمند این انجمن، همراهی و همدلی با هنرمندان این عرصه ضروری است.

وی با قدردانی از نگاه مسوولانه برای رفع دغدغه های هنرمندان و فعالان حوزه سینما در سطح استان، اظهار داشت: انجمن ها بازوان توانمند فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفع مشکلات و دغدغه های فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان هستند.

ناظمی با تاکید به تعامل و همراهی دو سویه برای پیشرفت و پیشبرد فعالیت ها و نگاه خلاقانه در این حوزه، گفت: این اداره کل در حد امکان همراه و پیشتیبان انجمن و هنرمندان استان بوده و برای رفع مشکلات آنان تلاش می کند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این نشست با ارایه گزارشی از برخی فعالیت‌های انجمن سینماگران در طول سال های گذشته، گفت:  ۴۰۰ میلیون تومان برای حمایت از تولید فیلم در سال ۹۷ اختصاص یافته است.

علی محرمی، همراهی و همدلی فعالان حوزه فیلم و سینمای استان را مهمترین عامل در پیشبرد اهداف انجمن اعلام کرد و افزود: در این راستا باید از توان تمامی اعضای انجمن و فعالان این عرصه استفاده کرد.  

در این نشست علاوه بر بررسی مشکلات و مسائل هنرمندان عرصه فیلم و سینمای استان بر توجه ویژه به آموزش و ایجاد انگیزه در بین هنرمندان و سینماگر جوان تاکید شد.

اعضای هیات مدیره انجمن سینماگران استان نیز در این نشست دیدگاه های خود را در خصوص وضعیت سینمای استان و مشکلات هنرمندان این رشته ارایه کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha