بیش از پنج میلیارد ریال وام کرونا به هنرمندان خراسان شمالی پرداخت شد

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به جامعه فرهنگی و هنری این استان با عاملیت صندوق توسعه کارآفرینی پرداخت شده است که این روند همچنان ادامه دارد.

علی اکبر طهماسبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۶۰ طرح توسط اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان در سامانه درخواست تسهیلات حمایتی فعالان و صاحبان کسب و کارهای فرهنگی ثبت شد، افزود پس از بررسی های کارشناسی ۴۶ طرح به تایید رسیده و به بانک معرفی شده اند.

وی گفت:  بر اساس گزارش معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکنون اهالی فرهنگ و هنر استان بیشترین سهم را از تسهیلات حمایتی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید را به خود اختصاص داده اند.

طهماسبی گفت: پرداخت تسهیلات کم بهره به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، اشتغالزایی و کارآفرینی تسهیلات بانکی با سود چهار درصد به فعالان موسسات و آموزشگاه های حوزه هنری استان است.

 این تسهیلات از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید تا سقف یک میلیارد ریال با تنفس ۶ ماهه و اقساط ۵۴ ماهه به متقاضیان پرداخت می‌شود که به استان خراسان شمالی ۲۱ میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

هم اکنون در استان خراسان شمالی با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت، هزار و ۱۱۵ مرکز فرهنگی و هنری وجود دارد که تمامی موسسات فرهنگی و هنری، آموزشگاه‌های هنری، سالنهای سینما و تئاتر جزو مشاغل گروه چهار به شمار می‌روند که طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل هستند. 

ویروس کرونا در استان خراسان شمالی از اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی نخستین بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان بجنورد شیوع یافت و این استان تاکنون سه موج از این بیماری را پشت سر گذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج وارد فاز چهارم شد.

 در این مدت حدود ۲ هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند و ۱۲۹ نفر نیز در این مدت جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha