۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84326652
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش بی سابقه بدهی های دولت ژاپن

تهران- ایرنا- به دلیل افزایش هزینه های دولت برای رسیدگی به عواقب همه گیری ویروس کرونا، بدهی های دولت ژاپن در سال مالی ۲۰۲۰ که ماه مارس پایان یافت، به مقدار بی سابقه ای رسید.

به گزارش ایرنا از تلویزیون دولتی ژاپن،  وزارت دارایی این کشور روز چهارشنبه اعلام کرد مقدار بدهی های دولت برای پنجمین سال متوالی به رقم بی سابقه ۱۲۱۶ تریلیون و ۴۰۰ میلیارد ین، یا حدود ۱۱ تریلیون و ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

این رقم ۱۰۱ تریلیون و ۹۰۰ میلیارد ین یا حدود ۹۳۶ میلیارد دلار نسبت به سال قبل افزایش یافته است. از سال ۱۹۹۷ که داده های قابل مقایسه فراهم شد، این اولین باری است که مقدار افزایش نسبت به سال قبل از ۱۰۰ تریلیون ین بیشتر می شود.

بخشی از این افزایش به دلیل زیاد شدن هزینه های تامین اجتماعی است. عامل دیگر، همه گیری جهانی ویروس کرونا است که منجر شد دولت برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ اوراق قرضه به ارزش بیش از ۱۰۰ تریلیون ین صادر کند.

ارزش اوراق قرضه دولت ژاپن در سطح ۱۰۷۴ تریلیون ین یا حدود ۹ تریلیون و ۸۰۰ میلیارد دلار است که یکی از دلایل افزایش بدهی های دولتی است. عوامل دیگر، وام ها و صورتحساب های مالی کوتاه مدت هستند.

در شرایطی که همه گیری جهانی کرونا همچنان ادامه دارد، احتمالا وضعیت مالی ژاپن بدتر خواهد شد. در بودجه دولت برای سال مالی جاری درخواست شده است اوراق قرضه جدیدی به ارزش ۴۳ تریلیون و ۵۰۰ میلیارد ین یا حدود ۴۰۰ میلیارد دلار، صادر شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha