۲۲ داوطلب دیگر انتخابات شورای شهر مشهد تایید صلاحیت شدند

مشهد-ایرنا- رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مشهد گفت: با پایان بررسی اعتراضات داوطلبان رد صلاحیت شده شورای اسلامی شهر در هیات عالی نظارت استان در مجموع صلاحیت ۲۵ نفر دیگر در شهرستان مشهد تایید شد که ۲۲ نفر از این تعداد مربوط به شهر مشهد است.

سید علی بامشکی بامداد چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به موجب تبصره سه ماده ۵۳ و ماده ۵۴ آیین نامه اجرایی، کار بررسی اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات های اجرایی و هیات های نظارت شهرستان ها طی ۱۰ روز گذشته در هیات عالی نظارت استان انجام و روز ۲۱ اردیبهشت ماه نظر قطعی و نهایی مطابق تبصره چهار ماده ۵۳ و ماده ۵۵ آیین نامه اجرایی شورای شهر توسط این هیات به فرمانداری ها اعلام شد.  
وی ادامه داد: در شهرستان مشهد از مجموع ۱۸۹ داوطلب رد صلاحیت شده در هیات اجرایی و نظارت ۱۵۲ نفر اعتراض خود را به هیات عالی نظارت استان ارسال کرده بودند که پس از انجام بررسی ها ۲۵ نفر تایید صلاحیت شدند و اعتراض ۱۲۷ نفر وارد دانسته نشد و نظر قبلی در خصوص این افراد تایید گردید.

رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مشهد گفت: همچنین از میان ۲۵ داوطلب تایید صلاحیت شده در این شهرستان ۲ نفر مربوط به شهر احمدآباد و یک نفر نیز مربوط به شهر رضویه است.  

بر اساس اعلام استانداری خراسان رضوی پس از انجام فرایند تایید صلاحیتها در هیات های اجرایی و نظارت شهرستان از مجموع هزار و ۶۲ داوطلب ثبت نام شده ۸۱۳ نفر تایید صلاحیت شدند که با افزودن شدن ۲۵ داوطلب تایید صلاحیت شده در مرحله رسیدگی به شکایات، شمار داوطلبان تایید صلاحیت شده در شهرستان مشهد به ۸۳۸ نفر افزایش یافت.

شهرستان مشهد با سه شهر مشهد، رضویه و ملک آباد حدود ۴۰۰ روستا و ۳.۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خردادماه امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha