۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۰:۴۷
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84326573
۰ نفر

برچسب‌ها

آمریکا حاضر به محکوم کردن جنایت صهیونیست‌ها نشد

نیویورک- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالیکه مقاومت علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی را محکوم کرد، خواستار خویشتنداری همه طرف‌ها شد.

به گزارش ایرنا، ند پرایس در نشست خبری روز سه‌شنبه خود افزود: ما از افزایش تنش بین اسرائیل و آنهایی که از غزه راکت شلیک می‌کنند، به شدت نگرانیم.

وی ادامه داد: ما از آنها می‌خواهیم که خویشتندار و آرام باشند. اسرائیل حق دارد از خود در برابر حملات راکتی دفاع کند. مردم فلسطین هم حق دارند که همچون اسرائیلی‌ها ایمنی و امنیت داشته باشند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: ما همچنین از گزارش‌های منتشر شده از جان باختن بی‌گناهان در غزه و اسرائیل شامل کودکان و مجروح شدن تعداد زیادی غیرنظامی نگران هستیم.

پرایس با اشاره به مجروح شدن غیرنظامیان فلسطینی و پلیس صهیونیستی در شهر قدس، خواستار خویشتنداری همه طرف‌ها شد.

وی هرگز اشاره نکرد که دلیل وقوع حوادث اخیر، تجاوز صهیونیست‌ها به منازل فلسطینیان و حمله ددمنشانه آنها به نمازگزاران مسجد الاقصی بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که حتی حق دفاع از خویش را برای فلسطینیان قایل نیست و به صورت یک طرفه این حق را فقط به صهیونیست‌ها می‌دهد، اظهار کرد: آمریکا همچنان به تعامل با مقامات اسرائیلی و سران فلسطینی در روزها و هفته‌های پیش رو ادامه می‌دهد.

پرایس افزود: در این رابطه، امروز آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به گابی اشکنازی همتای اسرائیلی خود صحبت و حمله راکتی به قلمروشان را محکوم کرد که پیام مهمی برای تنش‌زدایی است.

وی پیام تنش‌زدایی را اینگونه تشریح کرد که حمله راکتی به سرزمین‌های اشغالی، یک اقدام تروریستی از سوی حماس است و ما از همه طرف‌ها از جمله حماس می‌خواهیم که این اقدامات را متوقف کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha