مرکز اسلامی انگلیس ازعلمای اسلام خواست حمله تروریستی کابل رامحکوم کنند

لندن – ایرنا – حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم موسوی رئیس مرکز اسلامی انگلیس با صدور بیانیه‌ای از تمامی اندیشمندان، علمای اسلام و آزاد اندیشان جهان خواست تا حمله تروریستی اخیر در مدرسه سیدالشهدا کابل را محکوم کنند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، متن کامل این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای مرکز اسلامی انگلیس منتشر شده، از این قرار است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَإِذَا الْمَوْءُودَةُ سُئِلَتْ،‏ بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ

حادثه انفجار تروریستی در کابل که به شهادت و زخمی شدن حدود ۲۴۵ کودک بی گناه افغانستانی منجر شده را به خانواده های مصیبت دیده و بویژه مردم مظلوم افغانستان تسلیت عرض می کنم.

این جنایت وحشیانه و کشتار کودکان بی گناه در ماه مبارک رمضان، که توسط گروه های تروریستی و افراطی زائیده نظام سلطه و برای تخریب چهره اسلام صورت گرفته است، بواقع دل هر انسان با وجدانی را به درد می‌آورد ولی بر اساس وعده الهی قطعا خون مظلوم بی پاسخ نمی ماند و عاملان این جنایت ها به عذابی شایسته و به حق گرفتار خواهند شد.

از خداوند متعال، رحمت برای أرواح درگذشتگان این حادثه غم انگیز و آرزوی صبر جمیل و اجر جزیل برای همه بازماندگان و نیز توفیق روز افزون برای ملت مؤمن، غیور و مظلوم افغانستان مسئلت دارم.

از تمامی اندیشمندان و علمای جهان اسلام و همه آزاد اندیشان جهان در هر کشوری انتظار می رود که با محکوم کردن این رفتار غیرانسانی و پایان دادن به اینهمه جنایت گروه های تروریستی و ناامنی در کشورهای اسلامی به ویژه کشور ستمدیده افغانستان بر اساس وظیفه انسانی و قانونی خود عمل نموده و از طریق مجامع بین المللی چاره ای قانونی و عملی بیاندیشند.

به گزارش ایرنا، تروریست‌ها شنبه گذشته با یک خودروی بمب گذاری شده، مدرسه سیدالشهدای دشت برجی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار دادند که بر اثر آن ۶۳ نفر کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند و پیکر قربانیان روز یکشنبه در آیینی در کابل به خاک سپرده شد.

مدرسه دخترانه سیدالشهدا سومین مرکز آموزشی در غرب کابل است که دانش‌آموزان آن به صورت گروهی کشته می شوند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha