۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۰۰
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84326517
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار: شیرازی‌ها لایق اجرای پروژه‌های فاخر شهری هستند

شیراز-ایرنا-شهردار شیراز با بیان اینکه مردم شیراز لایق اجرای پروژه‌های فاخر شهری هستند،گفت: بعضی می گویند که چرا پروژه‌های فاخر و پیاده راه‌های گران قیمت در دوره فعلی مدیریت شهری اجرا شده است که در پاسخ به این افراد باید اعلام کرد که مردم شیراز لایق اینگونه پروژه ها هستند.

به گزارش ایرنا،حیدر اسکندرپور شامگاه سه‌شنبه در آیین افتتاح پروژه‌های شهری بمناسبت هفته شیراز گفت: فضاهای رهاشده در سطح شهر وجود دارد که گاه دیده نمی شود درصورتی که این محیط‌ها را می‌توان با طراحی مناسب به فضاهای زنده و پویای شهری برای استفاده شهروندان تبدیل کرد.
وی با بیان اینکه پیش از خودرو، انسانها برای مدیریت فعلی شهر شیراز اهمیت دارند، افزود: مجموعه‌های متراکم شهری و ساختمانی در شیراز وجود دارد که خانواده‌ها در این فضاهای متراکم با انواع مشکلات مواجه هستند که مدیریت شهری موظف است فضاهایی را برای آسایش، تفریح و ورزش شهروندان ایجاد کند.
شهردار شیراز عنوان کرد: در هر ۱۱ منطقه شهری شیراز پارک های ورزش و سلامت تعریف شده که شهروندان با سنین مختلف بتوانند از آن استفاده کنند.
وی تقدم پیاده بر سواره و انسان بر خودرو را رویکرد مدیران شهرهای بزرگ دنیا دانست و گفت:  پیاده راه سلامت فاخر بنام استاد شجریان به طول حدود چهار کیلومتر دارای فضای دوچرخه سواری و پیاده روی استاندارد در حال ساخت است که یکی از افتخارات مدیریت شهری فعلی شیراز خواهد بود که تقدیم شهروندان می‌شود.
وی با بیان اینکه مردم شیراز لیاقت اجرای پروژه‌های فاخر را دارند،گفت: در اغلب پروژه‌های دوره فعلی شیراز مانند پارک سه کنج که در این آیین افتتاح شد از طراحان حرفه ای و تحصیل کرده و مصالح باکیفیت استفاده شده است هرچند که بعضی پروژه‌ها نیز مانند پارک کوکب شیرازی که افتتاح شد با بدسلیقگی اجرا شده است و باید این رویه اصلاح شود.
وی اظهار داشت: امروز پارک چهار هکتاری کوکب شیرازی در محدوده شهرداری منطقه ۶ پشت بیمارستان بعثت با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال هزینه اجرا افتتاح شد.
اسکندرپور اظهار داشت: کلنگ زنی باغ کتاب شامل کتابخانه و کافه گالری در خیابان خلبانان شیراز با
۱۳۰۰ متر زیربنا و ۴۵۰۰ متر مساحت و الگو از باغ های ایرانی کلنگ زنی شد که پیش بینی می‌شود تا یک سال آینده کار ساخت آن تمام شود.
وی در ادامه گفت: پارک سه کنج نیز با مساحت ۴ هزار مترمربع با هزینه اجرا ۲۰ میلیارد ریال در بلوار شهید کسایی شیراز به بهره برداری رسید.
شهردار شیراز  گفت: قیمت زمین دو بوستان کوکب شیرازی و سه کنج که امروز افتتاح شد بیش از ۴ هزار میلیارد ریال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha