۲ کارگر آلومینای جاجرم به اتهام شکار بزغاله وحشی دستگیر شدند

بجنورد-ایرنا- مدیرحفاظت محیط زیست شهرستان جاجرم گفت: ۲ نفر از کارگران معدن بوکسیت کارخانه آلومینای ایران واقع در این شهرستان به اتهام شکار غیرمجاز بزغاله وحشی دستگیر شدند.

احمد صفرزاده روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  اکیپ یگان حفاظت محیط زیست شهرستان، جاجرم از داخل خودرو و کوله پشتی  این کارگران  معدن که در نزدیکی پناهگاه حیات وحش میاندشت و پارک ملی ضامن آهو قرار دارد، لاشه یک راس بزغاله وحشی را کشف شد.
وی اضافه کرد : با همکاری حراست این واحد صنعتی کارگران متخلف و شکارچی غیر مجاز بزغاله وحشی دستگیر و پرونده آنها برای برخورد قانونی در اختیار دستگاه قضایی قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: جمعیت این گونه وحشی در چند سال گذشته در کوه های بهار و اوزوم در این منطقه چند برابر افزایش یافت و هم اکنون این گونه جانوری به عنوان گونه های تحت حمایت محیطزیست قرار دارد که شکار آن ممنوع است.
وی اظهارداشت : براساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیطزیست شکار هر راس بزغاله وحشی حدود ۲۵۰ میلیون ریال است که در صورت اثبات جرم این دو متهم، باید این جریمه به خزانه دولت واریز شود.
شهرستان جاجرم در جنوب استان خراسان شمالی، پناهگاه حیات وحش میاندشت و پارک ملی ضامن آهو را در خود جای داده که یکی از زیستگاه های اصلی یوزپلنگ آسیایی است که علاوه بر یوپلنگ گونه های دیگر  وحوش مانند آهو، پلنگ، گرگ، کفتار، بزمجه و هوبره در این پناهگاه رد یابی شدند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha