تسهیلات پرداختی به زلزله زدگان سی سخت ۲برابر دیگر مناطق کشوراست

یاسوج- ایرنا- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارت زلزله در دنا ۲ برابر سایر مناطق زلزله زده کشور است.

علیرضا تابش روز سه شنبه در بازدید از شهر زلزله سی سخت اظهار داشت: هیئت دولت در تخصیص اعتبار و تسهیلات بانکی به مردم زلزله زده دنا نگاه ویژه داشته است.

وی افزود: تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی منطقه زلزله زده دنا اختصاص یافت.

وی تاکید کرد که هیات دولت در دو جلسه زلزله سی سخت را بررسی کرد بنابراین برای بازسازی این شهر بیشتر از سایر نقاط زلزله کشور اعتبار و تسهیلات مصوب کرد.

تابش بیان کرد: روند ساخت و ساز ها طبق برنامه پیش بینی شده پیش رفته و علی رغم شیوع بیماری کرونا، تعطیلات عید نوروز و ماه مبارک رمضان عملیات اجرایی به خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه اکیپ های اجرایی پای کار هستند، گفت: امروز و فردا چهارشنبه روند کار و مشکلات در استان مطرح و بررسی خواهد شد.

تابش تصریح کرد: روند بازسازی سی سخت باتوجه به بازسازی مناطق زلزله زده که در سایر نقاط کشور  انجام شده پیشرفت مطلوبی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض به ساکنان سی سخت نسبت به سایر مناطق زلزله زده در کشور در گذشته، معادل ۲ برابر افزایش پیدا کرده است.

تابش با بیان اینکه زیربناها بیش تر از حدی که پیش بینی شده بود توسط مردم در نظر گرفته شده است، گفت: امید است با این اعتبارات بتوانیم کار را به سرانجام برسانیم.

وی عنوان کرد:  ۱۵ میلیون تومان بلاعوض و  ۳۰ میلیون تومان وام در صورت ارزیابی برابی جبران خسارت وارده به وسایل و لوازم خانگی ساکنان سی سخت تعلق می گیرد.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

 این زلزله تلفات جانی نداشت اما ۶۳نفر مجروح شدند.

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

 ۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha