برخورد قانونی با متخلفان تزریق واکسن کرونا در خراسان جنوبی انجام شد

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بلافاصله پس از اینکه تزریق خارج از نوبت واکسن کرونا در یکی از شهرستان‌های خراسان جنوبی تایید شد، برخورد لازم با خاطیان در دستور کار قرار گرفت.

محمد دهقانی شامگاه سه‌شنبه در گفت و گوی تلویزیونی اظهار داشت: این اتفاق در یکی از شهرستان‌های استان روی داد و مربوط به مدتی قبل است که یکی از افراد علیرغم اینکه در فهرست گروه‌های در اولویت ترزیق واکسن کرونا نبوده، این کار را انجام داده است.

وی افزود: بلافاصه بعد از این اتفاق گروهی برای صحت‌سنجی به آن شهرستان اعزام شدند و صحت موضوع تایید شد.

دبیر ستاد استانی مدیریت کرونا بیان کرد: مسوول خاطی در سطح دانشگاه علوم پزشکی توبیخ شده و کارهای اداری وی انجام شده است، پرونده آن مسوول شهرستانی هم در دست بررسی است که برخورد لازم صورت گیرد.

وی گفت: بلافاصله بعد از این اتفاق به تمامی مسوولان شهرستانی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و معاونان ابلاغ شده که به هیج عنوان از پروتکلی که توسط ستاد ملی برای واکسیناسیون کرونا مصوب شده، تخطی نشود و هرگونه تکرار این موضوع برخورد قانونی و قضایی را در پی دارد.

"امروز خبری در فضای مجازی و برخی پایگاه‌های خبری مبنی بر استفاده از سهمیه واکسن کرونای گروه‌های تعیین شده در خراسان جنوبی منتشر شد".

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ادامه این گفت و گو از روند نزولی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: روند رو به کاهش بیماری در استان با سرعت ملایم ادامه دارد و امیدواریم تداوم داشته باشد.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تا روز گذشته ۵۵ هزار و ۱۲ آزمایش کرونا در آزمایشگاه مولکولی استان انجام شده است که از این تعداد ۲۰ هزار و ۱۸۵ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

دهقانی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۹۸ آزمایش مولکولی انجام شد که ۴۸ بیمار مثبت شناسایی شدند و ۳۰۱ تست سریع هم انجام شد که از این طریق نیز ۷۳ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

وی گفت: در مجموع از کل مواردی که در شبانه‌روز گذشته از آزمایش‌های مولکولی و سریع شناسایی شدند، ۷۶ مورد مربوط به شهرستان بیرجند بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در حال حاضر ۲۲۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۲ بیمار مبتلا به کرونا بوده‌اند.

وی بیان کرد: ۲۱ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۶ نفر مناسب نیست و با یک مورد فوت جدید در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به ۸۶۰ نفر رسید.

دهقانی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ بیمار تنفسی در بیمارستان‌ها بستری شدند و ۴۸ بیمار که شامل ۲۳ بیمار کرونایی بودند از بیمارستان‌های ما ترخیص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha