پاکستان: جهان جلوی تهاجم اسرائیل علیه فلسطین را بگیرد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان شامگاه سه‌شنبه تداوم حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه را به شدت محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست تا جلوی اقدامات تجاوزگرانه و زورگویانه اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین را بگیرد.

به گزارش ایرنا به نقل از بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان، این کشور تداوم حملات هوایی اسرائیل در غزه را که منجر به شهادت و زخمی شدن بسیاری از فلسطینیان بی گناه از جمله کودکان شد، به شدت محکوم می کند.

در این بیانیه آمده است: تجاوز رژیم صهیونیستی یک اقدام مذموم دیگر در ماه مبارک رمضان همزمان با افزایش محدودیت های علیه آزادی فلسطینی ها و حمله به مسجد الاقصی است.

وزارت امور خارجه پاکستان افزود: استفاده بی رویه از زور توسط نیروهای اشغالگر اسرائیل علیه فلسطینیان بی دفاع، همه موازین بشردوستانه و قوانین حقوق بشر را نقض‌ کرده است و  پاکستان از جامعه جهانی می خواهد تا به استفاده آشکار زور و نقض حقوق بشر مردم فلسطین پایان دهد.

مرکز دیپلماسی دولت اسلام‌آباد تاکید کرد: ایجاد یک کشور مستقل براساس آرمان‌های مردم فلسطین و مطابق مرزهای قبل از ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شریف، تنها تضمین پایدار صلح در منطقه است.

پیش‌تر «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان و سایر رهبران سیاسی این کشور از جمله وزرای کابینه دولت این کشور و رهبران احزاب تشدید خشونت‌ها در فلسطین اشغالی و بمباران نوار غزه توسط رژیم نامشروع صهیونیستی را به شدت محکوم کردند.

مقامات پاکستانی ضمن تاکید بر اتحاد جهان اسلام علیه اقدامات ظالمانه و ضدبشری اسرائیل، خواستار نقش آفرینی جامعه جهانی برای تامین حقوق ملت فلسطین شدند.

در همین حال «نواز شریف» نخست وزیر پیشین پاکستان که در لندن بسر می‌برد و «شهباز شریف» رهبر اپوزیسیون پاکستان نیز طی پیام‌هایی ضمن اعلام همبستگی با ملت فلسطین، سکوت جهان در قبال تجاوز رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع غزه را مورد سرزنش قرار دادند.

اقدام‌های ددمنشانه رژیم صهیونیستی با محکومیت کشورها، نهادهای بین المللی و سازمان های حقوقی بشری مواجه شده است. علاوه بر این، دیده بان حقوق بشر این حملات را وحشیانه خواند و خواستار تلاش جامعه بین المللی برای جلوگیری از ادامه آن شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha