کتابخانه روستای دینارآباد بروجرد آماده بهره‌برداری است

بروجرد - ایرنا - رییس نهاد کتابخانه های عمومی بروجرد گفت: کتابخانه روستای دینارآباد بخش مرکزی این شهرستان در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع احداث شده و آماده بهره برداری است.

داود پهلوان عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره یه اینکه این کتابخانه به نام شهید حجت اله ساکی نامگذاری شده است، افزود: این کتابخانه توسط یکی از خیرین در زیربنای ۳۵۰ متر احداث شده است.

وی اظهار داشت: برای احداث این کتابخانه روستایی بیش از ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

رییس نهاد کتابخانه های عمومی بروجرد بیان‌ کرد: کتابخانه شهید باهنر بروجرد نیز با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در زمینی به مساحت ۴۱۰ متر مربع و زیربنا در ۲ طبقه جمعا به مساحت ۸۲۰ متر مربع تخریب و بازسازی شده است.

پهلوان افزود: کتابخانه شهید باهنر در سال ۱۳۳۸ در بروجرد بنا شد که در زلزله سال ۸۵ تخریب و بازسازی آن حدود ۲ میلیارد تومان هزینه داشته است.

وی اظهار داشت: کتابخانه شهید باهنر از نظر منابع کتابی غنی ترین کتابخانه لرستان با ۳۵ هزار جلد کتاب می باشد.

وی بیان کرد: با توجه به محدودیت های کرونایی و تعطیلی کتابخانه ها در اولین جلسه انجمن کتابخانه ها و نهضت مطالعه مفید شهرستان بروجرد مصوب شد که همه دستگاههای عضو انجمن در اجرای برنامه های فرهنگی نهاد کتابخانه ها که در فضای مجازی برگزار می شود همکاری کنند.

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی بروجرد گفت: طبق مصوبه انجمن نهاد کتابخانه های عمومی بروجرد در جلسه بعدی انجمن از دکتر روزبه، استاد محمد گودرزی و دکتر شمس به دلیل برگزیده شدن کتاب های آنان در سطح ملی توسط نهاد کتابخانه ها و فرمانداری بروجرد تجلیل به عمل خواهد آمد.

شهرستان بروجرد دارای ۶ کتابخانه نهادی، هشت کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه آستان قدی رضوی می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha