محکومیت کشتار دانش‌آموزان افغان در مقابل سفارتخانه این کشور در تهران

تهران- ایرنا- افغانستانی های مقیم تهران عصر امروز سه شنبه با اجتماع مقابل سفارتخانه کشور متبوع، حمله تروریستی و کشتار چند روز گذشته دانش اموزان مدرسه سیدالشهدای کابل را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، این آیین ساعت ۱۸ امروز با حضور حدود یک هزار زن و مرد افغانستانی، که شاخه های گل و پلاکاردهایی در دست داشتند، آغاز شد.  

مردم همچنین با شعار "مرگ بر طالبان"، "مرگ بر اسرائیل"، "عزا عزاست امروز، خون شهیدان ما حیات عزت ماست"، "حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست"، "سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن"، "مردم دشت برچین تسلیت - تسلیت" و "مرگ بر منافق داخلی" انزجار خود را از این حادثه تروریستی اعلام کردند. 

این مردم در تجمع خود ضمن حمل پرچم این کشور، پلاکاردهایی از جمله "ما از مکتب سید الشهدا درس آزادگی آموختیم"، "تا آخرین قطره خون علیه ظلم می ایستیم"، "فردا از آن ماست به این قصه خو مکن"، "تخته سیاه مکتب عجب رو سفید شد"، "افغانستان تسلیت"، "مکتب محل صلح یا قلب انفجار"، "اتحاد اتحاد علیه مستکبران"، "اشکهایمان سیل می شوند عاقبت"، "خواست ما از حکومت امنیت امنیت"، "کودکان ما در خون اند رهبران ما در سکوت"، "جان پدر کجاستی"، "مشق خونین بهای حقوق بی بشر و به کدامین گناه" را نیز در دست داشتند.

در این آیین همچنین بیانیه ای پس از یک ساعت تجمع، توسط حاضران قرائت شد و با مرگ بر طالبان به پایان رسید.  

این اقدام استکبار جهانی را محکوم می کنیم 

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی که به نمایندگی از پارلمان کشور در این آیین یاد بود شرکت کرد نیز  ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی استکبار جهانی، با مردم مظلوم و همسایه افغانستان ابراز همدردی کرد.

سمیه رفیعی با بیان اینکه هر ۲ ملت ایران و افغانستان همیشه در مقابل سیاست صهیونیست و تروریست جهانی قرار دارد افزود: ما نیز خود را شریک غم مردم افغانستان می دانیم.   

این عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما نیز انزجار خود را به گوش کر استکبار جهانی خواهیم رساند.  

وی افزود: ما در فرهنگ، دین، خلقت و همچنین منافع با افغانستان مشترک و با این مردم یکی هستیم.  

ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر روز شنبه هجدهم اردیبهشت‌ماه هنگام تعطیلی مدرسه دخترانه سیدالشهدای غرب کابل که شیعیان هزاره در آن درس می خوانند، دانش آموزان هدف حمله خودرو بمب گذاری شده قرار گرفتند که در آن بیش از ۸۰ تن که بیشترین آنها دانش آموزان دختر این مدرسه بودند شهید شدند و ۱۵۱ نفر دیگر هم زخمی و در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار دارند که وضعیت شماری از آنها وخیم گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha