استاندار فارس: پوشش مخابراتی جاده‌های استان باید گسترش یابد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس، با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی در این استان به ویژه طی ۲ سال گذشته گفت: ضرورت دارد که پوشش مخابراتی جاده‌های استان با همکاری دستگاه‌های اجرایی توسعه و گسترش یابد.

عنایت‌الله رحیمی، سه‌شنبه در جلسه بررسی موانع و مشکلات توسعه ارتباطات جاده‌ای فارس افزود: توسعه ارتباطات جاده‌ای از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و این مهم باید در استان فارس با جدیت دنبال شود.
وی، یکی از مشکلات موجود در بحث تقویت پوشش مخابراتی به ویژه در شهرها را وجود ذهنیت آسیب زا بودن دکل‌های تقویت تلفن همراه دانست و اضافه کرد: البته اطلاع رسانی مناسب در این زمینه از سوی متولیان و کوشش‌های اداره کل تنظیم مقررات رادیویی استان تا حدی به اصلاح این ذهنیت منفی کمک کرده است.
او اظهار داشت: مطالعات علمی دانشگاهی نیز نشان داده که ادعاهای مطرح شده در خصوص آسیب‌ زا بودن این دکل‌ها صحیح نیست.
استاندار فارس، با اشاره به اقدامات پژوهشکده ماهواره در شیراز در زمینه بومی سازی تجهیزات و فناوری‌های نوین گفت: شیراز به عنوان یکی از قطب‌های علمی کشور و قطب علمی جنوب کشور از نیروهای متخصص در زمینه برق، الکترونیک و مخابرات برخوردار است و می‌تواند از ظرفیت نیروهای متخصص و فارغ التحصیلان دانشگاهی این حوزه بهره بهتری ببرد.
رحیمی گفت: دنیای امروز و اقتصاد امروز جهان، بیشتر بر مباحث علمی و صنایع خلاق نوین که با فکر و علم روز سروکار دارد استوار است.
وی، ضمن تاکید بر لزوم توجه مجموعه پست به فناوری‌های نوین اضافه کرد: با توجه به گسترش سیستم الکترونیک، کارکردهای قدیمی پست کمرنگ شده و در سطح دنیا کارکردهای جدید و مدرنی را برای پست در نظر گرفته‌اند که در کشور ما نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار فارس افزود: با وجود اینکه توسعه خدمات بانکی در روستاها چندان سودآور نیست اما این خدمات باعث کاهش هزینه‌های روستاییان شده و خدمت توسعه‌ای برای افزایش رفاه آنان محسوب می‌شود.
رحیمی با اشاره به فزونی نصب دستگاه‎ های ATM در روستاهای فارس و افزایش استفاده از آنها گفت: پست بانک باید به سمت رشد اشتغال و شراکت با روستاییان حرکت کند تا بیش از گذشته شاهد سودآوری بانک و تثبیت جمعیت در روستاها باشیم.


۷۰ درصد سپرده‌های بانکی باید به تسهیلات اشتغال زا اختصاص یابد
استاندار فارس، با بیان اینکه باید افزون بر ۷۰ درصد از سپرده‌های بانکی به پرداخت تسهیلات اشتغال زا اختصاص یابد ادامه داد: این تسهیلات باید بیشتر به عنوان سرمایه ثابت و احداث هزینه شود و بخشی هم به سرمایه در گردش اختصاص یابد.
رحیمی افزود: شغل‌های روستایی مطالبه بالایی برای تسهیلات ندارند و به همین دلیل جمعیت و اشتغال بیشتری را پوشش می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha