فرماندار گناباد: شایعه تعطیلی اورژانس هوایی این شهرستان صحت ندارد

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت:شایعه تعطیلی اورژانس هوایی این شهرستان که در فضای مجازی گسترش یافته صحت ندارد و با پیگیریهای انجام شده بالگرد جایگزین به صورت موقت به منطقه اعزام شده است و خدمات رسانی پایگاه اورژانس هوایی گناباد ادامه خواهد داشت.

حامد قربانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز یکشنبه گذشته شرکت آوا سلامت کشور به دلیل اعلام نقص فنی، تقاضای انتقال بالگرد اورژانس هوایی این شهرستان به تهران را کرده است و این بالگرد پس از دریافت مجوز لازم از اورژانس کشور و سازمان هواپیمایی کشوری روز دوشنبه برای انجام تعمیرات به تهران عزیمت کرد. 

وی ادامه داد: ضمن تشکر از دغدغه مندی مردم و اصحاب رسانه از آنان می خواهم اخبار مرتبط با بالگرد اورژانس هوایی را  از مبدا اصلی آن یعنی دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی موضوع پیگیری کنند تا از انتشار اخبار نادرست و غیر واقعی جلوگیری شود.

اعتراض امام جمعه گناباد 

امام جمعه شهرستان گناباد اما در پی انتقال بالگرد اورژانس هوایی این شهرستان به تهران با اعتراض به این امر تجدید نظر مسوولان در این زمینه را خواستار شد.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: انتقال بالگرد اورژانس هوایی بیمارستان علامه بهلول گنابادی بدون اطلاع مسوولان و مردم به تهران موجب اعتراض اقشار مختلف مردم شد به طوری که قشرهای مختلفی با حضور در دفتر امام جمعه خواستار تجدید نظر مسوولان و بازگشت دوباره بالگرد اورژانس هوایی به این شهر شدند.

وی ادامه داد: بالگرد اورژانس هوایی گناباد علاوه بر این شهرستان به مردم و بیماران شهرستان ها و شهرهای بجستان، کاخک، فیض‌آباد، فردوس، سرایان، خضری، جنگل و خواف ارایه خدمت می کند.

امام جمعه گناباد با توجه به موقعیت و قرار داشتن این شهرستان در مسیر راه های مواصلاتی استانهای کرمان، یزد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان و با توجه به تصادفات زیاد جاده ای وجود اورژانس هوایی در این شهرستان را ضروری دانست 
صادقی نسب افزود:  مایه تعجب و تاسف فراوان است که برخی مسوولان در آستانه انتخابات به جای برقراری آرامش با این گونه اقدامات زمینه تنش را فراهم می سازند. 
وی از مسوولان مربوطه خواست با انتقال و برگشت مجدد بالگرد اورژانس هوایی و استقرار دائم آن در شهرستان گناباد که به دنبال پیگیریهای متعدد مردم و مسوولان از چند سال گذشته در این منطقه محقق شده است زمینه برقراری عدالت و سلامت اجتماعی و خشنودی مردم انقلابی این شهرستان را فراهم سازند.

به گزارش خبرنگار ایرنا فراخوانده شدن بالگرد اورژانس هوایی گناباد به تهران طی چند روز گذشته واکنشها و اعتراضهایی بین مردم و مسوولان گنابادی به همراه داشته است و رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد و نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی پیگیریهایی برای استقرار دوباره بالگرد در این شهرستان انجام دادند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به خبرنگار ایرنا گفت: بالگرد اورژانس هوایی برای اورهال کردن به تهران انتقال یافته است و اطلاع دقیقی از انتقال کامل اورژانس هوایی به تهران در دست نیست و مراتب در دست پیگیری است.

دکتر جواد باذلی افزود: به دنبال پیگیریهای مسوولان ذیربط یک بالگرد جایگزین از عصر روز سه شنبه به صورت موقت در محل پد پروازی اورژانس هوایی گناباد مستقر شده است و تا استقرار بالگرد اختصاصی به ارایه خدمت می پردازد.

وی ادامه داد: رایزنی‌های دانشگاه و نماینده شهرستان گناباد برای تامین بالگرد اختصاصی اورژانس هوایی گناباد همچنان ادامه دارد.

پایگاه اورژانس هوایی گناباد واقع در جنوب استان خراسان رضوی به عنوان سومین پایگاه اورژانس هوایی خراسان رضوی از تیرماه سال ۱۳۹۷ با استقرار یک دستگاه بالگرد  BK۱۱۷ به عنوان تنها بالگرد تخصصی و مجهز امداد و نجات و غیرنظامی فعالیت خود را آغاز کرده است.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha