راه اندازی ۱۳ پایگاه واکسیناسیون تجمیعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

تهران- ایرنا-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران، از راه اندازی ۱۳ پایگاه واکسیناسیون تجمیعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی ایران،  دکتربابک عشرتی مهمترین هدف از راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون را تسهیل دسترسی مردم به این خدمت دانست و تاکید کرد:باید ارائه خدمت در این حوزه با سرعت، کارایی و اثربخشی مناسب همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی و اصل حفظ فاصله اجتماعی انجام شود.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر انجام واکسیناسیون مهمترین مطالبه مردم است،  بر اساس دستورالعمل گام پنجم برنامه مدیریت و پیشگیری از همه گیری کووید-۱۹، این مهم اصلی‌ترین وظیفه نظام سلامت محسوب می شود و راه اندازی پایگاه های تجمیعی با توجه به وسعت و مساحت مناسبی که دارند می تواند راهگشا باشد.
 عشرتی،  سوله های مدیریت بحران شهرداری ها، ورزشگاه ها و سالن های ورزشی، مدارس و اماکنی که از زیر بنا، مساحت و امکانات مناسبی برخوردارند را اصلی ترین گزینه ی راه اندازی پایگاه های تجمیعی اعلام کرد و افزود: در خصوص ایجاد مراکز واکسیناسیون در خودرو نیز کار شناسایی فضاهای مناسب و رایزنی برای ایجاد آنها انجام شده است.
وی خاطر نشان کرد:کارکنان شبکه های بهداشت و درمان و مراکز بهداشت بخش اصلی نیروی انسانی ارائه کننده خدمت در بخش انجام واکسیناسیون، ثبت اطلاعات در سامانه سینا و همچنین نظارت و مدیریت این فرایند گسترده عهده دار هستند، اما با توجه به وسعت کار و تعداد زیاد جمعیت گروه هدف لازم است از کمک سایر سازمان ها نظیر بسیج مستضعفین و هلال احمر نیز استفاده شود که پس از آموزش های لازم از کمک آنها به ویژه در امر ثبت خدمات و انجام هماهنگی های لازم در مراکز واکسیناسیون استفاده می شود.
لازم به ذکر است بر اساس دستورالعمل های ابلاغی در سند ملی واکسیناسیون، در حال حاضر انجام نوبت اول واکسیناسیون برای گروه هدف بالا تر از ۸۰ سال مراحل پایانی خود را سپری می کند و تقریبا خاتمه یافته است و به محض اعلام و ابلاغ رسمی ارائه خدمت به گروه سنی بعدی آغاز خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha